رویکرد «قرون وسطایی» آل خلیفه با شرایط عصر کنونی همخوانی ندارد

جمعیت «الوفاق» بحرین با صدور بیانیه ضمن تأکید بر لزوم اجرای اصلاحات گسترده و فراگیر در بحرین، اعلام کرد: رویکرد «قرون وسطایی» آل خلیفه با شرایط عصر کنونی همخوانی ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صوت المنامه، جمعیت «الوفاق» بحرین بیانیه ای را در خصوص اقدامات خصمانه آل خلیفه منتشر کرد. این جمعیت در بیانیه خود تأکید کرد: رویکرد «قرون وسطایی» آل خلیفه با شرایط عصر کنونی همخوانی ندارد.

بر اساس این گزارش، الوفاق در این بیانیه در ۷ بند اصلاحاتی را مشخص و اعلام کرده است که آل خلیفه باید هرچه سریعتر آنها را عملیاتی سازد. در این بیانیه آمده است:

۱. ملت بحرین از به حاشیه رانده شدن فراگیر و سازماندهی شده رنج می برد؛ امری که بحرینی ها را تبدیل به شهروندانی بی ارزش نموده است که کمترین نقشی و نظری در اداره امور کشورشان ندارند. این معادله دیگر قابل قبول نیست. شهروند، ستون فقرات کشور است و آل خلیفه نباید بحرینی ها را به حاشیه براند.

۲. آل خلیفه از تمامی شیوه های سرکوب برای ساکت کردن انقلابیون بهره برداری می کند. آزادی بیان در بحرین دیگر وجود خارجی ندارد. تمامی کسانی که از آل خلیفه انتقاد می کنند مجازت می شوند. آل خلیفه شیوه قرون وسطایی را در اداره کشور در دستور کار خود قرار داده است. لازم است که یک سیستم قضایی عادلانه در بحرین حاکم شده و نهادهای امنیتی و نظامی از مفسدان پاک شوند.

۳. درحال حاضر بحرین با مشکلات اقتصادی فراوانی دست و پنجه نرم می کند که اغلب آنها به دلیل ناکارآمدی آل خلیفه در حوزه اقتصادی ایجاد شده اند. آل خلیفه برنامه ای برای برون رفت از وضعیت کنونی ندارد. هزینه های کشور در حال حاضر خرج پروژه های امنیتی غیر ضروری می شوند. شهروندان بحرینی در هزینه های آموزش، درمان و… دچار مشکل شده اند. لازم است که کشور به مسیر صحیح بازگردد.

۴. رژیم آل خلیفه فاقد قدرت برای تصمیم گیری در حوزه های سیاسی، امنیتی و دیپلماتیک است. این رژیم تنها در راستای منافع دیگران تصمیم گیری می کند. لازم است که منافع ملت بحرین در اولویت قرار گیرد.

۵. نهادهای کنونی در بحرین بسیار ضعیف هستند. رژیم آل خلیفه بر روی این نهادها اعمال حاکمیت می کند و اجازه استقلال به آنها نمی دهد. لازم است که تمامی نهادها و مؤسسات در بحرین از استقلال برخوردار باشند.

۶. رژیم آل خلیفه از سالها پیش ارتباط خود با ملت بحرین را قطع کرده و آنها را از ابتدایی ترین حقوق اجتماعی محروم ساخته است. لازم است این شرایط اصلاح شود.

۷. بحرین نیازمند برنامه و پروژه سیاسی فراگیری بر پایه توافق سیاسی و اجتماعی است که در آن همه شهروندان در حق و حقوق مساوی بوده و همگان در حوزه های سیاسی و اجتماعی برای ساختن کشور خود سهیم باشند.

کد خبر 5242866

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =