واکنش فدراسیون کشتی به درخواست هیات استان مازندران

فدراسیون کشتی در نامه ای پاسخ هیات کشتی استان مازندران در خصوص تجدید نظر برای حضور 3 کشتی گیر در چرخه ی انتخابی تیم ملی را داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیأت کشتی استان مازندران طی نامه‌ای به فدراسیون کشتی، خواستار بازنگری شرایط ۳ کشتی گیر برای حضور در چرخه‌ی انتخابی شد.

فدراسیون کشتی نیز پس از بررسی درخواست هیئت کشتی استان، پاسخ نامه‌ی عسکری محمدیان را به شرح ذیل اعلام کرد:

عسکری محمدیان، قهرمان گرانقدر المپیک و جهان و رئیس هیئت کشتی استان مازندران، احتراماً، یادآور می‌شود در چرخه‌ی انتخابی تیم ملی تمامی ضوابط و شرایط به صورت کارشناسی مدنظر قرار گرفته و پس از بررسی دقیق کارنامه مدعیان هر وزن، مسیر چرخه‌ی انتخابی تعریف شده است.

لذا در خصوص نفرات مذکور خاطرنشان می‌سازد:

رضا اطری با توجه به سنگینی وزن و شرایطی که در مسابقات قبلی و تورنمنت لهستان از ایشان مشاهده شد، بطور قطع با حضور در دو رویداد بزرگ (المپیک و مسابقات جهانی) در فاصله‌ی زمانی کمتر از دو ماه، با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد شد.

امیرمحمد یزدانی از مدعیان قابل توجه در وزن ۶۵ کیلوگرم به شمار رفته و بی شک اگر این کشتی گیر تصمیم به تغییر وزن نمی‌گرفت، در چرخه حضور داشت، اما نمی‌توان به یکباره کارنامه مدعیان ۷۰ کیلوگرم را نادیده گرفته و یزدانی را بدون هیچ رزومه ای در این وزن وارد آخرین مرحله‌ی انتخابی کرد.

در خصوص علی سوادکوهی نیز خاطرنشان می‌سازد نامبرده از اصلی ترین مدعیان وزن ۷۹ کیلوگرم بشمار می رفته که با وجود اعلام فدراسیون کشتی مبنی بر اهمیت بسیار بالای جام تختی در چرخه انتخابی تیم ملی، پس از قبول شکست، از ادامه مبارزات سر باز زد و شانس خود را برای نفر دوم حقیقی شدن در وزن ۷۹ کیلوگرم از دست داد و یکی از اولویت‌های ما برخورد با چنین مواردی است.

کد خبر 5244335

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =