اصفهان در توسعه‌یافتگی عقب است/سهم پایین اعتبارات ملی استان

اصفهان- رئیس سابق کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس گفت: اصفهان همچنان در توسعه یافتگی عقب است و اعتبارات بودجه‌ای که متناسب با درآمدهای این استان باشد را دولت تأمین نکرده است.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اولویت‌های رئیس جمهور جدید نسبت به استان اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان را باید با همه ظرفیت‌هایش مد نظر قرار داد و مسائل مهمی مانند احیای زاینده رود، رفع مشکلات کشاورزی، سرمایه‌گذاری و عقب افتادن اصفهان از سایر استان‌ها در شاخص‌های بهبود کسب و کار را به صورت ویژه بررسی کرد.

وی افزود: اصفهان علی رغم توسعه یافتگی برخی از مناطق آن اما همچنان در توسعه یافتگی حاشیه شهر و سایر مناطق عقب است و از سویی دیگر اعتبارات بودجه‌ای که متناسب با درآمدهای این استان باشد را دولت تأمین نکرده است.

عدم شایستگی جایگاه فعلی اصفهان

رئیس سابق کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس گفت: اکثریت افراد و مسئولان قابلیت‌ها و شایستگی‌های اصفهان را قبول دارند و این در حالی است که جایگاه فعلی آن شایسته نیست؛ از این رو مهم‌ترین مسئله شناخت قابلیت‌ها، استعدادها و توانمندی‌های استان است.

وی با تاکید بر وضعیت نامطلوب استان و مشکلات و چالش‌ها، گفت: بر اساس علم به این مشکلات باید برنامه‌ریزی صورت گیرد چراکه اصفهان به لحاظ اهمیت از یک وزارتخانه در سطح ملی کمتر نیست.

فولادگر با بیان اینکه بهره‌گیری از قابلیت‌های استان اصفهان برای سایر استان‌ها نیز سودمند خواهد بود، خاطر نشان کرد: استان اصفهان استعداد رشد و توسعه دارد بنابراین نباید مانع رشد آن شد تا از نتایج آن برای سایر استان‌ها نیز استفاده شود و اینگونه عدالت را محقق کرد.

آب، قطار سریع‌السیر و گردشگری مطالبات اصلی اصفهان است

وی همچنین سه مطالبه اصلی آب، قطار سریع‌السیر و گردشگری را به عنوان محورهای اصلی عنوان کرد و افزود: در یک بسته پیشنهادی اقتصادی مشکلات و موضوعات مربوطه به استان اصفهان برای ارائه به رئیس جمهور جدید آماده شده است که چه میزان از این مشکلات به دیوان‌سالاری اداری، محرومیت و توسعه‌نیافتگی و یا مسائل بیمه‌ای، گمرکی و بانکی استان مربوط می‌شود.

رئیس سابق کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس ادامه داد: سهم اعتبارات ملی و استانی اصفهان همیشه در ردیف‌های آخر و پایینی قرار داشته و بر همین اساس تیم اقتصادی دولت جدید در ابتدا با شناسایی محرومیت‌ها باید هزینه‌ها و درآمد دولت را مدیریت کند که تنها به دلیل برخوردار بودن اصفهان به صورت اسمی از اعتبارات لازم آن را محروم نکند.

کد خبر 5263373

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =