درخواست مشترک ۶ انجمن‌ عکاسی برای تزریق واکسن کرونا

انجمن‌های صنفی سراسری عکاسان ایران، عکاسان صنعتی تبلیغاتی و معماری ایران، عکاسان استان مرکزی، عکاسان سینمای ایران، عکاسان نگاه و میراث فرهنگی، درخواست تزریق واکسن کرونا را مطرح کردند.

محمدمهدی رحیمیان رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی سراسری عکاسان ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به درخواست صنوف عکاسی درباره واکسیناسیون گفت: با کمک دوستان توانستیم طی یک هفته دو بیانیه مشترک یکی برای مشکلات خوزستان و دیگری درخواست برای تزریق واکسن کرونا منتشر کنیم. در واقع از سوی جمعی از انجمن‌های عکاسی ایران جهت نوبت‌دهی زودهنگام تزریق واکسن برای عکاسان یک اقدام مشترک صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: البته در تلاش هستیم تا از طریق پیگیری از دکتر زالی، در تهران و در گام نخست این درخواست را اجرایی کنیم.

در متن بیانیه مشترک ۶ انجمن عکاسی آمده است:

«در بیش از نیم قرن است که تاریخ معاصر، شاهد حضور مؤثر عکاسان ایرانی در همه عرصه‌ها و فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، هنری، فرهنگی و نظامی در سراسر ایران است. پیشگامی عکاسان ایران در صحنه‌ها و لحظات حساس تاریخ معاصر بر کسی پوشیده نیست. عکاسان در به تصویر کشیدن بحران‌ها، مصائب، شادی‌ها، غم‌ها و اندوه‌ها، رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های این ملت که برای ثبت در تاریخ انجام شده است، بسیار کوشیده‌اند.

از سال ۱۳۹۸ و آغاز شیوع بیماری «کووید ۱۹» عکاسان ایرانی همواره در کنار مدافعان سلامت بوده و خطر ابتلاء به این بیماری مهلک را به جان خریده‌اند تا وضعیت ایران و مواجهه ایرانیان را در برابر این بیماری در تاریخ معاصر با بکارگیری هوشمندانه و آگاهانه رسانه عکس، ثبت نمایند.

متأسفانه در طول این مدت هیچ‌گونه همکاری و یا خدمات ویژه‌ای از سوی «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» برای برقراری تسهیلات لازم در جهت «تزریق واکسن» برای اعضای انجمن‌های تخصصی عکاسی ایجاد نشده و در این مدت بخشی از «سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه عکاسی ایران» مانند دکتر اکبر عالمی، علی‌اکبر آقاجری، مژگان پارسا مقام و استاد کاوه فرزانه در اثر ابتلای به این بیماری، روی در نقاب خاک کشیده‌اند و اکنون در میان ما نیستند تا از دانش، تجربه و وجود پربرکت ایشان بهره‌مند شویم.

قطعاً بر این باوریم که تخصیص سهمیه برای پاکبانان و نیروهای انتظامی و معلمان و مدرسان ضروری است اما عکاسان در نقطه و مکانی بسیار نزدیک‌تر به این واقعه ایستاده‌اند و همواره حضور آنان در میان جامعه، بیمارستان‌ها، آرامستان‌ها و …. حاوی پیام «خطر» و مأموریتی بدون بازگشت، بوده و هست.

«انجمن‌های عکاسی» برای این عزیزان که اکثراً از جوانان فعال و کوشای سراسر ایران هستند خواستار تخصیص «سهمیه بندی واکسن کرونا» از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند.

بنابراین به صورت رسمی اعلام می‌کنیم: آماده اعلام اسامی این افراد برای تزریق واکسن در نوبت‌دهی فوری در ستادهای کرونا در استان تهران و سایر استان‌های کشور هستیم.

هشتم مرداد ۱۴۰۰

انجمن صنفی سراسری عکاسان ایران، انجمن صنفی سراسری عکاسان صنعتی، تبلیغاتی و معماری ایران، انجمن صنفی عکاسان استان مرکزی، انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران، انجمن عکاسان نگاه و انجمن عکاسی میراث فرهنگی»

کد خبر 5269436

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha