چالش علنی یا غیر علنی بودن در روز نخست فعالیت شوراهای شهر

شیراز- در اولین روز از شروع فعالیت شوراهای اسلامی شهر در شیراز و صدرا چالش شفافیت بیش از هر زمانی خود نمایی کرد جایی که شورائیان می خواستند به دور از چشم دیگران تصمیم گیری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تحلیف شوراهای اسلامی شهر و روستا در چهاردهمین روز از مرداد ماه برگزار شد و اعضای جدید شوراهای اسلامی استان فارس شهر فعالیت خود را آغاز کردند.

اما اولین چالشی که باعث شد روز نخست فعالیت شوراهای جدید شهر در ششمین دوره خود دچار چالش شود موضوع برگزاری علنی یا غیر علنی شورا بود.

منتخبین شورای اسلامی شهر شیراز در اولین مصوبه خود که می‌خواستند سرپرستی شهرداری را مشخص کننده و به درخواست یکی از اعضای شورای شهر و رأی حداکثری اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز مصوب شد که جلسه تعیین سرپرست برای شهرداری شیراز به صورت غیر علنی برگزار شود.

بعد از گذشت نزدیک به ۵ ساعت درهای شورای شهر شیراز به روی نماینده افکار عمومی بازشد و خبرنگاران این اجازه را پیدا کردند تا در صحن علنی شورای شهر حضور داشته باشند و با حضور سخنگوی شورای شهر شیراز در جمع خبرنگاران سرپرست شهرداری شیراز برای سه ماه آینده مشخص شد.

این در حالی است که از شهر صدرا نیز خبر رسیده که اعضای ششمین دوره شورای این شهر نیز نسبت به برگزاری اولین جلسه خود به صورت غیرعلنی اقدام کردند و برخی از مردم که حاضر در مراسم تحلیف اعضای شورا بود نیز این بی احترامی را برنتابد بوده و از جلسه به نشانه اعتراض خارج شدند.

البته منتخبین مردم در شورای شهر صدرا پا را فراتر گذاشته و درخواست کرده بودند که مراسم تحلیف نیز بدون حضور مردم و خبرنگاران برگزار شود که با ممانعت نماینده فرماندار مواجه شدند.

کد خبر 5274681

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha