«روحانی مجاهد» با ۲۵درصد تخفیف به مخاطبان ارائه می‌شود

به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت مرحوم روح‌الله حسینیان کتاب یادنامه او با عنوان «روحانی مجاهد» که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده با تخفیف ۲۵درصدی به مخاطبان عرضه می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در اولین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان، رئیس فقید مرکز اسناد انقلاب اسلامی و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، مرکز اسناد انقلاب اسلامی اقدام به انتشار یادنامه‌ای با عنوان «روحانی مجاهد» کرد. این یادنامه مشتمل بر ۵۰۰ صفحه و دربرگیرنده بیش از ۲۵ مصاحبه و یادداشت درباره مشی سیاسی، علمی، فرهنگی و شخصیتی روح‌الله حسینیان است.

بخش اول این یادنامه، خاطرات مرحوم حسینیان را شامل می‌شود که طی ۷ جلسه در سال ۱۳۹۸ در مرکز اسناد انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شده است. خاطرات حسینیان شامل معرفی خانواده، پیشینه، فعالیت‌های سیاسی و تکاپوهای مبارزاتی در سال‌های انقلاب است. یکی از ویژگی این خاطرات، توجه راوی بر جزئیات است.

بخش دوم مشتمل بر گفت‌وگوهایی از حجج الاسلام محسن‌اژه‌ای، حسینعلی نیری، علی فلاحیان، مصطفی پورمحمدی، علی رازینی، موسی قربانی، مرتضی آقاتهرانی، حمید رسایی، قدرت‌الله علیخانی است و سومین بخش متشکل از یادداشت‌هایی از محسن کاظمی، محمد عطریانفر، گلعلی بابایی، محمدباقر خرمشاد، کاظم دارابی، محمدمهدی اسماعیلی و… است.

تحلیل علی فلاحیان از مواضع مرحوم حسینیان در پرونده قتل‌های زنجیره‌ای، روایت علی رازینی از مواضع حسینیان در پرونده سید مهدی هاشمی، روایت حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای از مشی قضائی روح‌الله حسینیان، ناگفته‌های مرتضی آقاتهرانی و حمید رسایی از فراز و فرود روابط مرحوم حسینیان و احمدی‌نژاد، خاطرات شیخ قدرت‌اله علیخانی از رئیس فقید مرکز اسناد انقلاب اسلامی و… بخشی از مهم‌ترین سرفصل‌های این کتاب است.

«روحانی مجاهد» با ۲۵درصد تخفیف به مخاطبان ارائه می‌شود

چنان‌که پیداست، مهم‌ترین ویژگی این اثر، تنوع راویان است؛ به طوری که شخصیت‌هایی از جریان‌های سیاسی مختلف در میان راویان حضور دارند. همچنین این کتاب علاوه بر واکاوی مشی سیاسی و مواضع مرحوم حسینیان، سیری بر تاریخ انقلاب اسلامی نیز هست و بسیاری از پرونده‌های امنیتی و ناگفته‌های تاریخ انقلاب در میان سطور این اثر تشریح می‌شود.

در این کتاب همچنین عکس‌ها و اسنادی بسیاری برای اولین‌بار منتشر می‌شود که می‌تواند برای خواننده جذاب باشد.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی به مناسبت اولین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام حسینیان، یادنامه «روحانی مجاهد» را با ۲۵ درصد تخفیف و ارسال رایگان، در اختیار مخاطبان قرار داده است. مخاطبان می‌توانند برای تهیه این کتاب، به سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به آدرس irdc.ir مراجعه کنند.

کد خبر 5293535

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =