شرط حضور دانش آموزان در مدارس انجام واکسیناسیون است

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان درخصوص بازگشایی مدارس گفت: طبق مصوبات بیست گانه در خصوص بازگشایی مدارس تا زمانی که اطمینان خاطر از مصونیت دانش آموزان ایجاد نشده است آموزش ها به صورت مجازی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، زهرا شیخی، در برنامه سلام تهران، اظهار کرد: در طی این ۱۸ ماه کرونایی شاهد سلسله نظرات مختلفی از مسئولان در خصوص بازگشایی مدارس بودیم که منجر به افزایش نگرانی خانواده‌ها و فرزندان شد.

وی با اشاره به اینکه بازگشایی مدارس در نیمه شهریور ماه سال گذشته بحران ایجاد کرد، گفت: ما در مجلس شورای اسلامی در ۱۸ شهریور ماه طی جلسه‌ای ویژه با مصوبات بیست‌گانه در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نظرمان بر این شد که تا زمانی که اطمینان خاطر از مصونیت دانش‌آموزان ایجاد نشد که یکی از این موارد انجام واکسیناسیون عمومی است، آموزش‌ها مجازی صورت بگیرد.

شیخی همچنین خاطرنشان کرد: البته مجلس تصمیم‌گیر نهایی نیست بلکه تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در حکم قانون است، ما هم مصوبات را ابلاغ کردیم، توقعمان این است که کمیته ملی ستاد مقابله با کرونا در این خصوص بحث دقیق و جدی داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، تصریح کرد: به بحث‌های علمی باید نگاهی علمی داشته باشیم، علم پزشکی در کنار طب ایرانید مدرن و سنتی همه از ظرفیت‌هایی هستند که در درمان می‌توان از آن استفاده کرد، ولی مسئولان در روزهای کرونایی باید از ایجاد دوقطبی پرهیز کنند، ما در کشور دانشکده طب فراگیر مکمل و سنتی داریم.

شیخی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری، اذعان داشت: ایشان فرمودند نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نباید خیز رفتن به دولت را داشته باشند و در ادامه گفتند مگر در موارد خاص! تاکنون چهار نماینده در دولت آقای رئیسی بنا بر دستور رئیس جمهور که با رأی و نظر مردم انتخاب شد وارد کابینه دولت شدند.

وی گفت: قرار شد آقای قاضی زاده هاشمی از مجلس به بنیاد شهید و امور ایثارگران منتقل شود، گرچه نماینده مردم بودن و رأی از مردم گرفتن جزو بالاترین ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی است و هیچ چیزی به آن اندازه ارزش ندارد، اما افرادی که سابقه نمایندگی دارند بیشتر با دردهای مردم بیشتر آشنا هستند.

کد خبر 5302935

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha