ساخت مسکن در یزد به مناطق فاقد زیرساخت هدایت نشود

یزد- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد با اشاره به طرح دولت برای احداث یک میلیون مسکن در سال جاری گفت: ساخت مسکن نباید به مناطق فاقد زیرساخت هدایت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمسعود عظیمی صبح یکشنبه در کارگروه اقتصاد و زیربنایی ماهر (مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج) با اشاره به سیاست‌های دولت برای ساخت ۴ میلیون مسکن طی چهار سال اظهار داشت: یک میلیون از این تعداد باید در فرصت شش ماهه باقی مانده از سال ۱۴۰۰ احداث شود.

وی عنوان کرد: بر این اساس در فرصت کم باقیمانده باید امور مرتبط با فضاسازی، اعطای تسهیلات بانکی، تامین مصالح ساختمانی، استفاده از فناوری در ساخت و ساز، آسان سازی و مقاوم سازی پیگیری شود.

عظیمی ادامه داد: لازم است برای تحقق این طرح، مسکن و شهرسازی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و بخش خصوصی و دولتی پای کار بیایند و با همفکری و هم افزایی و همکاری، سهم استان یزد از ساخت این میزان مسکن را محقق کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد با تاکید بر اینکه ظرفیت شهرها و ظرفیت پذیری جمعیت شهرها بسیار حائز اهمیت است، افزود: بسیاری از شهرهای کوچک و متوسط، ظرفیتی بیش از جمعیت فعلی دارند و در شرایطی که گاه ظرفیت برای پذیرش یک میلیون نفر جمعیت وجود دارد، تنها ۳۰ هزار نفر در آنجا زندگی می‌کنند.

وی تصریح کرد: این ظرفیت‌ها باید شناسایی شود تا مسکن سازی به جایی هدایت نشود که هیچ زیرساختی وجود ندارد بلکه باید با همفکری، این ظرفیت‌ها در چارچوب اختیار تصمیم گیری تصمیم‌گیران قرار د هیم.

عظیمی با اشاره به ورود مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج به بحث پیگیری احداث مسکن در استان یزد اظهار داشت: ورود ماهر به این مقوله اقتصادی نیست بلکه از کمک فکری اعضای آن استفاده خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مؤلفه‌های اثرگذار در ساخت و ساز مسکن بیان کرد: بخشی از اراضی تحت مدیریت وقف که در برخی شهرها تعداد آنها کم هم نیست، تاثیر بسیاری روی ساخت و سازها دارند.

کد خبر 5308000

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =