توجه به شفاف سازی در شرکت های تابعه تامین اجتماعی

سرپرست سازمان تأمین­ اجتماعی شفافیت را از مهمترین مسائل حائز اهمیت در شرکت های تابعه برشمرد و گفت: شفاف‌سازی در همه جای سازمان و به‌ ویژه در شرکت‌های تابعه باید مورد توجه قرار گیرد

به گزارش خبرگزاری مهر، میرهاشم موسوی، در جلسه با مدیران شرکت‌های مأموریتی تابعه این سازمان اظهار داشت: تأمین اجتماعی سازمانی بزرگ و دارای تنوع خدمت و مشتری است. اجزای سازمان در کنار هم می‌توانند کارها را جلو ببرند و همکاری و هم‌افزایی اجزای سازمان در پیشبرد برنامه‌ها نقش کلیدی دارد.

وی با بیان اینکه برنامه راهبردی و تحولی سازمان با فهم مشترک قابل پیاده‌سازی است، گفت: همه حوزه‌های فعالیت سازمان دارای نقاط اشتراک هستند و وجود فهم مشترک در بین واحدهای مختلف از مسائل مهمی است که باید در همه مجموعه‌ها مورد توجه باشد.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی برنامه‌محوری را از مهمترین رویکردهای این سازمان درباره شرکت‌های مأموریتی عنوان کرد و گفت: در حوزه شرکت‌های تابعه برنامه‌محوری به عنوان یک اصل باید مبنای فعالیت‌ها باشد و باید الگوی مواجهه با آینده و نحوه ساختن آینده را از طریق بر نامه‌محوری مورد توجه قرار دهیم.

موسوی با بیان اینکه هدف نهایی سازمان تأمین اجتماعی و شرکت‌های تابعه این سازمان خدمت بهینه به مردم است، گفت: در سازمان تأمین اجتماعی و شرکت‌های تابعه باید تولید خدمت انجام شود و ما باید برای ارتقا خدمات موجود اقدام کنیم.

وی تفویض اختیار کامل به حوزه اقتصادی در زمینه شرکت‌های تابعه را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: وظیفه نظارت، ارزیابی و هماهنگی شرکت‌های تابعه سازمان برعهده معاونت اقتصادی است.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به وجود شرکت‌های مأموریتی در حوزه فرهنگی و پژوهشی اظهار داشت: هدف ما ایجاد تحول در حکمرانی تأمین اجتماعی است و اعتقاد داریم که تغییر و تحول در حکمرانی تأمین اجتماعی در درجه اول با تغییر نگرش به حوزه تأمین اجتماعی قابل انجام است.

موسوی افزود: اساس رفاه و تأمین اجتماعی در کشور ما عدالت است و از همین نظرگاه باید به کارکرد این نظام در ادوار مختلف بپردازیم و قطعاً برای ارتقا اعتماد اجتماعی باید نسبت به مسئله عدالت توجه ویژه داشته باشیم.

کد خبر 5313728

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =