پس از تغییر وزن بیشتر به تمرینات قدرتی پرداختم

ملی‌پوش وزن ۸۲ کیلوگرم تیم کشتی فرنگی گفت: با تغییر وزنی که برای رقابتهای جهانی داشتم تمرینات قدرتی را بیشتر انجام دادم.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون کشتی، پژمان پشتام نماینده وزن ۸۲ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت‌های جهانی نروژ در مورد شرایطش پیش از حضور در این مسابقات گفت: اردوهای بسیار خوب و پر فشاری را زیر نظر کادر فنی برگزار و بهترین تمرینات را انجام دادیم.

وی ادامه داد: تمرینات بدنسازی در اردو بسیار منظم بود، البته من با تغییر وزنی که داشتم تمرینات قدرتی را بیشتر انجام دادم و سعی کردم روی قدرت بیشتر تمرکز داشته باشم، در اردوی پایانی هم سعی کردم به خوبی تمرین کنم تا نقاط ضعفم تا رقابت‌های جهانی برطرف شود.

فرنگی کار ۸۲ کیلوگرم کشورمان در خصوص تغییر وزن و برنامه‌های تمرینی خود گفت: با محمد بنا سرمربی تیم صحبت‌هایی داشتم چون قرار است یک وزن بالاتر کشتی بگیرم و در ۸۲ کیلوگرم در مسابقات جهانی حاضر خواهم شد. باید فنون «خاک» شامل اجرا و دفاع را بیشتر تمرین کنم، چون در این وزن در مسابقات جهانی این دو فن بسیار قابل استفاده است. از نظر قدرت هم وزنه‌ها را سنگین‌تر می زنم تا قدرت هم بالاتر برود. خوشبختانه خیلی بهتر شده ام و با آنالیز حریفان بهترین کشتی را می‌گیرم و با خوشرنگ‌ترین مدال به کشور بر می‌گردم.

پشتام در خصوص حضور مربیان سازنده در اردوهای تیم‌های ملی تصریح: محمد شربیانی مربی من خیلی کمکم کرد تا بتوانم از لحاظ بدنسازی موفق باشم، حضور این مربیان بسیار کار مثبتی است که فدراسیون انجام داده؛ این مربیان بیشتر با کشتی‌گیران خود همسو هستند و نقاط ضعف و قوت آنها را می‌شناسند. حضورشان در تیم ملی می‌تواند ایرادات کشتی‌گیران را برطرف کند. وی خیلی پیگیر وضعیت من بود و با من بسیار صحبت کرد تا بتوانم در اردوها بسیار موفق تر باشم.

وی در خصوص مسابقات انتخابی اظهار داشت: در رقابت‌های قهرمانی آسیا در وزن ۷۷ کیلوگرم قهرمان شدم، قبل از آن هم در مسابقات جام تختی قهرمان شدم، اما از نظر کادر فنی چون عملکرد سایر کشتی گیران در وزن ۸۲ کیلوگرم خوب نبود، کادر فنی صلاح دانست که من در این وزن کشتی بگیرم. امیدوارم که در مسابقات جهانی در وزن ۸۲ کیلوگرم مدال بگیرم.

پژمان پشتام در پایان در خصوص حضور در لیگ برتر کشتی خاطرنشان کرد: با یک تیم مذاکره کردم اما به خاطر اینکه بتوانم تمرکز خوبی روی مسابقات جهانی داشته باشم، موضوع را به بعد از حضور در مسابقات جهانی نروژ موکول کردم تا بتوانم بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرم.

کد خبر 5317293

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =