مبارزه با قاچاق دارو در کرمانشاه تقویت می‌شود

کرمانشاه- دادستان کرمانشاه گفت: مبارزه با قاچاق دارو در استان کرمانشاه از داروخانه ها تا آرایشگاه ها و باشگاه های ورزشی تقویت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام کرمی با اشاره به ابلاغیه جدید دادستان کل کشور مبنی بر برخورد جدی‌تر با قاچاق دارو، اظهار کرد: در این راستا پلیس امنیت اقتصادی انتظامی استان کرمانشاه و مأمورین گمرک در قالب کمیته مشترک در مبادی رسمی با رصد دقیق واردات و صادرات با قاچاق دارو مقابله داشته باشند.

وی افزود: این کمیته در صورت کشف داروی قاچاق با تشکیل پرونده قضائی نسبت به معرفی عامل یا عاملین قاچاق به مرجع ذی صلاح قانونی اقدام کند.

دادستان کرمانشاه با تاکید بر لزوم بازرسی دقیق‌تر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از تمام داروخانه‌های سطح شهر، گفت: در صورت کشف داروی تقلبی، تاریخ مصرف گذشته و یا عرضه و توزیع دارو خارج از شبکه رسمی توزیع با ضبط اقلام مکشوفه و تشکیل پرونده قضائی، عاملین را هم به مراجع ذی صلاح قانونی معرفی کنند.

کرمی با ارائه طرح تشکیل کمیته‌ای مشترک با حضور بازرسان معاونت غذا و دارو و مأمورین پلیس امنیت اقتصادی انتظامی استان کرمانشاه، تصریح کرد: مواجهه شدن با موارد خارج از ضوابط قانون از جمله عرضه و توزیع دارو خارج از شبکه رسمی توزیع، داروی فاسد و تاریخ مصرف گذشته، سو استفاده از ارز دولتی و عرضه دارو توسط این کمیته باید گزارش تا نسبت به تشکیل پرونده قضائی و معرفی عاملین اقدام شود.

وی با تاکید بر لزوم پررنگ‌تر شدن نقش اداره نظارت بر اماکن عمومی انتظامی، بازرسان اتاق اصناف و کلانتری‌های مربوطه و ورزش و جوانان در بحث مقابله با قاچاق دارو، گفت: این نهادها باید از طریق ایجاد گشت مشترک با بازدید از واحدهای صنفی عطاری، فروش لوازم آرایشی و بهداشتی و باشگاه‌های پرورش اندام در صورت مواجه شدن با عرضه، توزیع و نگهداری و فروش دارو خارج از شبکه توزیع داروی تقلبی و تاریخ مصرف گذشته و پودرهای نیروزای غیرمجاز با توقیف و ضبط داروها با تشکیل پرونده قضائی عامل یا عاملین به مرجع صلاحیت دار قانونی معرفی کنند.

دادستان کرمانشاه ادامه داد: از طرفی محل فعالیت متصدیان عطاری‌ها فاقد مجوز یا متصدیان عطاری‌های متخلف با رعایت مقررات قانونی پلمب شود.

کرمی با اشاره به فعالیت فروشنده‌های سیار داروهای غیرمجاز، عنوان کرد: دستگاه‌های ذیربط با تشکیل کمیته‌ای نسبت به شناسایی افراد سیار فروشنده دارو غیرمجاز خصوصاً در اطراف میدان آزادی کرمانشاه اقدام و با ضبط و توقیف داروهای غیرمجاز عامل یا عاملین فروش دارو به مرجع صلاحیت دار قضائی معرفی کنند.

وی به تبلیغ، عرضه و فروش دارو به صورت غیرمجاز از طریق فضای مجازی هم اشاره کرد و افزود: پلیس فتا ضمن رصد لازم نسبت به شناسایی عاملین اقدام و جهت اقدام عملیاتی به پلیس امنیت اقتصادی انتظامی استان کرمانشاه معرفی کند.

دادستان کرمانشاه با تاکید بر اینکه هر دستگاه و کمیته‌ای باید ماهانه نتیجه اقدامات خود را به دادسرا گزارش کند، افزود: سازمان‌های کاشف باید آسیب‌های موجود در راستای مقابله و مبارزه با قاچاق دارو را احصا و جهت اتخاذ تدابیر مقتضی به منظور عملکرد مطلوب اعلان کنند.

کد خبر 5318605

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =