فارس مقصدهفتمین سفردولت/رئیسی:بدون شرح مشخص است چه دولتی تحویل شد

فارس امروز مقصد هفتمین سفر رئیس‌جمهور بود،رئیسی در حضور نخبگان گفت که واکسیناسیون و معیشت اولویت‌ دولت است و از تصویب ۶۴۰۰ میلیارد تومان طرح برای استان خبر داد؛ وزرا نیز به شهرستان‌ها رفتند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: روز پنج شنبه استان فارس در هفتمین سفر رئیس‌جمهوری میزبان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همچنین برخی اعضای کابینه بود. بررسی مشکلات مردم، دیدار با اقشار مختلف جامعه و شرکت در جلسات مختلف از مهم‌ترین برنامه‌های رئیس‌جمهور کشورمان در جریان سفر به استان فارس بود.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در سفر روز پنجشنبه خود به استان فارس با جمعی از نخبگان فارس در حوزه‌های مختلف دیدار کرد. رئیس‌جمهور در ادامه هفتمین سفر هیئت دولت در شورای اداری استان نیز حضور پیدا کرد. این در حالی است که رئیسی دیداری با علمای استان فارس نیز داشت.

نشست خبری با حضور اصحاب رسانه نیز ازجمله برنامه‌هایی است که در استانداری فارس برگزار شد. در این میان از دیگر برنامه‌هایی که احتمال وقوع آن‌ها وجود داشت دیدارهای سرزده رئیس‌جمهور از مناطق مختلف استان فارس و شهر شیراز بود به طوری که رئیسی در حافظیه و تخت جمشید حضور پیدا کرد.

در هفتمین سفر هیئت دولت به استان فارس، برخی از اعضای کابینه دولت سیزدهم نیز به این استان سفر و به نمایندگی از رئیس‌جمهور در شهرستان‌های فارس حضور پیدا کردند. بر این اساس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز به این منطقه سفر کرد.

این در حالی است که وزیر جهاد کشاورزی نیز با همراهی نماینده جهرم، خفر و داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی به این مناطق سفر کرد. رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی نیز به همراه نمایندگان شیراز و زرقان در شیراز حضور دارد.

در ادامه سفرهای وزرای دولت سیزدهم به استان فارس، فاطمی امین وزیر صمت نیز با همراهی نماینده سروستان، خرامه و کوار به این حوزه‌ها سفر کرد و اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با همراهی نماینده مردم ارسنجان، مرودشت و پاسارگاد در مجلس به این مناطق رفت.

احمد وحیدی وزیر کشور نیز در طول این سفر به شهرستان‌های رستم و ممسنی سفر کرد. وزیر نفت به شهرستان‌های فراشبند، فیروزآباد و قیروکارزین و وزیر نیرو نیز به شهرستان‌های کازرون و کوهچنار رفتند. محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور و مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه هم در این سفر هیئت دولت را همراهی کردند.


آخرین اخبار از سفر رئیس‌جمهور و وزرای دولت را در زیر می‌خوانید


۲۳:۳۳ رئیس جمهور شیراز را ترک کرد


۲۳:۰۷‬ رئیس جمهور: ۶,۴۰۰ میلیارد تومان برای طرح های اولویت دار فارس تصویب شد

آیت الله ابراهیم رئیسی در نشست خبری پایان سفر به استان فارس بیان کرد: بیش از ١٠٠ طرح در استان فارس احصاءشد که این طرح‌ها با ضمانت دولت قرار است در استان فارس اجرایی شود و بیش از شش هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان فارس در نظر گرفته شده است.

رئیس جمهور یادآور شد: این طرح‌ها در حوزه‌های استانی و ستادی مورد پیگیری قرار خواهند گرفت که از طرح‌های توسعه محور حرم مطهر تا مشکلات موجود در حوزه تأمین آب در میان این طرح‌های توسعه‌ای در نظر گرفته شده است.

مشروح نشست خبری رئیس جمهور را اینجا دنبال کنید.


۲۲:۰۴ بدون شرح مشخص است چه دولتی تحویل شد / آینده روشن است

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی پنجشنبه شب در شورای اداری استان فارس گفت: مشکلاتی وجود دارد که خود مردم می‌دانند. همه صاحب نظران اقتصادی و مردم هم به آن واقف هستند و اگر مردم عدد و رقم هارا ندانند به سفره خود و به پول ملی نگاه می‌کنند و متوجه می‌شوند که چه خبر است و باید گفت بدون شرح معلوم است چه دولتی تحویل شده است.

وی با اشاره به اینکه از اینکه بگوییم در گذشته کشاورزی و صنعت چه طور بوده است مشکلی حل نمی‌شود، گفت: بنا نداریم بپردازیم که در گذشته چه بوده بلکه باید امید به جامعه بدهیم و وظیفه ما است که در عمل به مردم امید بدهیم.

رئیس جمهور با اشاره به فرآیندهای سفر گفت: قبل از انجام سفر، مذاکرات، مطالعات و بررسی‌هایی صورت می‌گیرد و هیئت‌هایی نیز برای بررسی نیازها به استان اعزام می‌شوند سپس جلساتی نیز با وزرا و سایر متولیان برگزار می‌شود تا میزان اعتبارات تخصیصی تعیین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با این تفاسیر سفرها شامل مطالعات قبل، بررسی‌های حین سفر و مطالبات بعدی است، گفت: در این چهل ساله چنین روشی در شوراهای اداری دنبال نمی شده است زیرا در گذشته استانداران در تهران نیازها را مطرح می‌کردند و مصوب می‌شد اما در روند فعلی همه نیازها در شورای اداری مطرح و اعلام می‌شود که با این شرایط همه دولت متوجه خواهد شد که تمام مسئولان فعال در هیئت دولت باید برای تحقق مصوبات اقدام کنند.

ادامه سخنان رئیسی را اینجا بخوانید.

تصاویر مهر از شورای اداری را اینجا ببینید.


۲۱:۰۲ وزیر راه و شهرسازی: افتتاح آزادراه شیراز-اصفهان به صورت کامل تا دو سال آینده


۲۱:۰۰ وزیر نفت: اجرای ١۵٠پ روژه توسط وزارت نفت درفارس / تامین خوراک پتروشیمی‌های فارس


۲۰:۰۲ سهم ایران در تامین غذای همسایه‌های خود ۲ درصد است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: سهم ایران در تامین غذای کشورهای همسایه ۲ درصد است زیرا ظرفیت‌ها و بسترهای لازم مهیا نشده و فناوری را در کشاورزی وارد نکرده ایم.

جواد ساداتی نژاد عصر پنجشنبه در شورای اداری شهرستان داراب تصریح کرد: ظرفیت اقلیمی کشورمان، علی رغم خشکسالی‌ها و بی آبی‌هایی که بر ما تحمیل شده است، می‌تواند غذای خودمان و غذای بسیاری از جمعیت اطراف مان را تولید و تأمین کند.


۱۹:۴۵ عکس / دیدار رئیس جمهور با اقشار مختلف مردم در شیراز

ادامه تصاویر را اینجا ببینید.


۱۹:۳۰ بحث استخدام بانوان ورزشکار را پیگیری خواهیم کرد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اگر وضعیت اقتصادی کشور بهتر شود بیمه ورزشکاران در دستور کار دولت قرار می‌گیرد و بحث قوانین مربوط به استخدام ورزشکاران را پیگیری می‌کنیم.


۱۸:۰۷ حضور رئیس جمهور و هیئت دولت در شورای اداری فارس


۱۷:۱۹ سد نرگسی سال آینده آبگیری می‌شود / تخصیص ۴۰۰ میلیون متر معکب آب از خلیج فارس

وزیر نیرو در جریان سفر به کازرون اعلام کرد: تلاش می‌کنیم سد نرگسی تا حداکثر پایان سال آینده به مرحله آبگیری برسد اما نکته مهم اجرای شبکه آبیاری است که به صورت خط لوله قرار است اجرا شود که سال آینده این امر رخ خواهد داد.

محرابیان ادامه داد: فارس از حمله استان‌هایی است که تخصیص اولیه برایش صادر شده و در جلسات تهران میزان تخصص به ۴۰۰ میلیون متر مکعب در سال نیز افزایش یافت.


۱۷:۰۹ سیاسی شدن ردیف‌ها و بودجه‌ها خط قرمز است / تغییر ریل گذاری در کشور

مسعود میرکاظمی بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار با رئیس و معاونین مدیریت و برنامه ریزی فارس با بیان اینکه ادامه مسیر اشتباه بودجه ریزی در سالیان گذشته، منطقی و عادلانه نیست اظهار داشت: با اقدامات مطالعاتی و انجام کارهای اساسی، بنا داریم تغییر ریل بودجه ریزی در کشور را به منظور پیشگیری از آسیب‌های جدی عملیاتی کنیم.

وی، سیاسی کردن مسائل اقتصادی، آدرس غلط دادن، فراموش کردن واقعیت‌ها و ظرفیت‌های کشور و گره زدن سرنوشت کشور به موضوعات توهمی را از جمله نتایج بروز مشکلات امروزی کشور دانست و تاکید کرد: ما نمی‌توانیم این مسیر را ادامه دهیم و امکان ادامه این راه وجود ندارد و می‌بایست بازنگری اساسی در این خصوص صورت پذیرد.


۱۶:۵۵ اجرای عدالت یکی از عقب افتادگی‌های کشور / دست دلالان قطع می‌شود

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه در جریان دیدار با علما و نخبگان استان فارس افزود: اولویت اولی که در دولت به آن پرداخته شد موضوع واکسیناسیون بود و در تلاش بودیم که در کوتاه‌ترین زمان نسبت به واکسینه کردن جامعه اقدام کنیم اما اولویت دوم موضوع معیشت است و در تلاش هستیم تا کسب و کارهای مردم دارای رونق باشند.

به گفته وی در سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها بازگشایی خواهند شد و مدارس نیز به زودی بازگشایی می‌شوند و بعد از این رویداد شاهد خواهیم بود که کسب و کارهای به چرخه تولید باز می‌گردند و با حمایت مردم رونق در کسب و کارها ایجاد می‌شوند این در حالی است که فارس یکی از مهم‌ترین استان‌های کشور در زمینه تولید دارد.

رئیس جمهور تاکید کرد: استاندار فارس باید زمینه فراهم کردن عرضه محصولات صنایع دستی را فراهم کنند و باید این امکان وجود داشته باشد که افراد بتوانند کالای خود را بدون حضور دلالان عرضه کنند و دولت تلاش خواهد کرد تا دست دلالان را در تمامی عرصه‌ها قطع کند و با توجه به اینکه دولت مردمی است باید تمامی مردم تلاش کنند تا در کنار دولت نسبت به برطرف کردن مشکلات موجود اقدام کنند.

مشروح سخنان رئیس جمهور را اینجا بخوانید.


۱۶:۲۴ مصوبات سفر دولت به فارس گامی بزرگ برای تکمیل پروژه‌های استان است

غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور عصر پنجشنبه در حاشیه دیدار رئیس جمهور با قهرمانان ورزشی و نخبگان و علمای استان گفت: سفر امروز همراه با یک پیش زمینه مطالعاتی قبلی بود که مقدماتی این سفر را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه مطالعات عمیقی در خصوص مشکلات استان انجام شد، گفت: جلسات متعددی در فارس و تهران هم در حوزه معاونت اجرایی و هم معاونت اول رئیس جمهور برگزار شد و مشکلات استان مورد بررسی قرار گرفت.


۱۶:۱۵ وزیر میراث فرهنگی: خانه‌های تاریخی در بین الحرمین شیراز تخریب نمی‌شوند

عزت الله ضرغامی عصر پنجشنبه در دیدار با تولیت حرم احمدی و محمدی علیهم السلام گفت: باید برای ساماندهی وضعیت خانه‌های تاریخی اطراف حرم برنامه ریزی اساسی شود. وی در دیدار از بافت تاریخی اطراف حرم شاهچراغ و گفتگو با مردم ساکن در این بافت افزود: حتماً خانه‌های تاریخی که ارزش ثبت ملی دارند در بین الحرمین حفظ می‌شوند و تخریب نخواهند شد.


۱۶:۰۹ علما و نخبگان استان فارس با رئیس جمهور دیدار کردند

عصر پنجشنبه در ادامه سفر رئیس جمهور به استان فارس جمع کثیری از نخبگان استان فارس، فرهیختگان و علما با رئیس جمهور دولت سیزدهم دیدار کردند این در حالی است که این برنامه در مسجد شهدا استان فارس برگزار شد. مشروح خبر را اینجا دنبال کنید.


۱۵:۵۸ مطالبات مدافعان سلامت در سازمان برنامه و بودجه در حال پیگیری است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موافق مطالبه به حق مدافعان سلامت هستیم و این مهم توسط سازمان برنامه و بودجه در حال پیگیری است. ادامه خبر را اینجا ببینید.


۱۵:۵۸ دغدغه‌های قهرمانان ورزشی در اسرع وقت حل می‌شود

آیت الله ابراهیم رئیسی بعد از ظهر پنجشنبه در ادامه سفر خود در استان فارس در جمع برترین‌های ورزشی استان که در مسابقات جهانی برای ایران کسب افتخار کرده بودند حضور یافت و از این افراد تقدیر به عمل آورد.

وی بیان کرد: این افراد باید خاطرشان جمع باشد و با توانایی و تمرکز بالا به تمریناتشان بپردازند از این رو مشکلات و دغدغه‌های شما در بخش‌های مختلف نظیر شغل و… به زودی حل می‌شود.

رئیس جمهور اسلامی ایران عنوان کرد: شما یک انگیزه خدایی هم دارید که قهرمانان کشورهای دیگر ندارند.


۱۵:۴۹ آب و بیمارستان منطقه کناره مرودشت با جدیت پیگیری می‌شود

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، عصر پنجشنبه در ادامه سفر به استان فارس در جمع مردم کناره در شهرستان مرودشت اظهار داشت: آب روستا و منطقه از مشکلات جدی مردم است که استاندار فارس باید آن را با جدیت دنبال کند.

وی بیان کرد: این مهم جزو طرح‌های مصوب سفر به استان فارس است و با پیگیری‌های استاندار، این موضوع با فوریت و بلافاصله پس از سفر دنبال خواهد شد و در مدت زمان کوتاه حل می‌شود.


۱۵:۴۸ سهمیه بندی مواد اولیه پتروشیمی و فولاد پایان خواهد یافت

رضا فاطمی امین بعد از ظهر پنجشنبه در جلسه اداری شهرستان سروستان با اشاره به اینکه جهت تأمین مواد اولیه پتروشیمی و فولاد در چند ماه آینده دیگر شاهد سهمیه بندی نخواهیم بود افزود: سازو کارهای لازم جهت این امر در دست بررسی است.

وزیر صمت افزود: با مشکلات تولیدکنندگان و فعالان بخش صنعت و تجارت آشنایی کافی دارد و آگاهی دارد که تورم کالاهای صنعتی باعث مشکل در تأمین منابع مالی می‌شود. ادامه اظهارات وزیر صمت را اینجا بخوانید.


۱۵:۳۱ مصوبات سفرهای استانی تا تحقق کامل پیگیری می‌شود

احمد وحیدی در حاشیه هفتمین سفر استانی دولت سیزدهم به استان فارس افزود: در گام نخست، قبل از سفر استانی، جلسات خوب و قوی از نظر کارشناسی در تهران با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و استاندار و مسئولان استانی برگزار و مسائلی که از قبل شناسایی شده، بحث و بررسی می‌شود و راهکارهای رفع آنها در قالب مصوبات سفر استانی تدوین می‌شود.

وحیدی گفت: در زمان سفر استانی نیز تعدادی از وزیران و معاونان رئیس‌جمهوری به نمایندگی از رئیس‌جمهوری در مناطق مختلف استان‌ها حضور می‌یابند و در صورت نیاز این مناطق به تدوین مصوبات گره‌گشا از مشکلات، موارد را برای بررسی در هیأت دولت مطرح می‌کنند.

وی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهوری مبنی بر اینکه دولت در رفع موانع بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان فارس جدیت دارد، گفت: در مرحله سوم و بعد از سفر نیز مصوبات سفرهای استانی دولت تا تحقق کامل پیگیری می‌شوند.


۱۵:۲۱ اشتغال و بیمه بانوان هنرمند سرپرست خانوار در اولویت است

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح انجمن پیشکسوتان صنایع دستی فارس افزود: تسهیلات برای تأمین سرمایه کار به ویژه در بخش عشایری و روستایی و اشتغال و بیمه بانوان با اولویت زنان سرپرست خانوار روستایی حتماً پیگیری خواهد شد.

او بیان کرد: زنان سرپرست خانوار به دلیل اینکه در شرایط کنونی و در مقایسه با بانوانی که از وجود سرپرست خانواده برخوردار هستند با مشکلات بیشتری روبه رو هستند در اولویت بیمه و اشتغال قرار دارند.


۱۴:۵۸ وزیر بهداشت به لامرد رفت


۱۴:۵۱ وزیر نیرو از تصفیه خانه فاضلاب شهر کازرون بازدید کرد


۱۴:۰۲ تامین ۱,۲۰۰ میلیارد تومان برای اتمام آزاد راه شیراز به اصفهان

وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت قطعه‌های ۷ تا ۹ آزاد راه شیراز به اصفهان در سال ۱۴۰۱ به اتمام خواهد رسید و برای اتمام کامل پروژه نیز یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تامین شده است.


۱۴:۰۲ فیلم / شگفتی دامدار روستایی از حضور رئیس جمهور


۱۳:۴۱ رئیس جمهور به زیارت حرم مطهر شاهچراغ (ع) رفت

آیت الله ابراهیم رئیسی در ادامه سفر خود به استان فارس در مرقد مطهر احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) حضور یافت.


۱۳:۱۴ کارخانه قند ممسنی راه اندازی می‌شود

معاون اجرایی رئیس جمهور از راه اندازی کارخانه قند ممسنی خبر داد. صولت مرتضوی ظهر پنجشنبه در بازدید از کارخانه قند ممسنی، گفت: این کارخانه مطابق اصل ۱۴۴ قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شده، ولی راه اندازی نشده و تعطیل شده است.


۱۲:۲۵ عکس / سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان لارستان

ادامه تصاویر را اینجا ببینید.


۱۲:۲۱ فارس از جمله مناطق شاخص در حوزه نفت و گاز کشور است

جواد اوجی در حاشیه سفر به استان فارس و بازدید از پالایشگاه گاز فراشبند، گفت: ظرفیت تولید روزانه گاز در استان فارس ۱۱۴ میلیون مترمکعب است. او با بیان اینکه فارس پس از استان بوشهر دومین دارنده ذخایر گازی کشور است، افزود: دولت سیزدهم در زمینه فشار افزایی میدان‌های گازی کنونی و توسعه میدان‌های گازی جدید تنها در استان فارس ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند.


۱۲:۱۳ فیلم / رئیس جمهور در آرامگاه حافظ حضور یافت

آیت الله ابراهیم رئیسی ظهر پنجشنبه در ادامه سفر خود به استان فارس در آرامگاه حافظ شیرازی حضور یافت و با برخی از افرادی که در آرامگاه حضور داشتند دیدار کرد.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر پنجشنبه با حضور در آرامگاه حافظ، گفت: حافظ، ستاره درخشان غزل و شعر فارسی، و حافظِ هویت ملی و دینی ایرانیان است. وی تصریح کرد: غزلیات حافظ، پیام توحید و خداباوری است و دیوان او که ایرانیان آن را در کنار قرآن کریم بر طاقچه‌های خود دارند، پر از حکمت است.


۱۱:۴۹ رئیس جمهور از کارخانه کاغذ سازی زرقان بازدید کرد / تاکید بر خودکفایی در تولید کاغذ

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر پنجشنبه در ادامه سفر خود به استان فارس، در حاشیه بازدید از کارخانه کاغذسازی زرقان در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد می‌توانیم در این بخش خودکفا باشیم و نیازی به واردات کاغذ نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: بازدید از کارخانه‌ای در شمال داشتم اما این کارخانه از کاغذهای باطله کاغذ مورد نیاز را تأمین می‌کند.

رئیس جمهور تاکید کرد: این کارخانه ۸۷ درصد پیشرفت داشته اما برای ۱۳ درصد کار سال هاست که انجام نشده و روا نیست این سرمایه گذاری راکد باشد.

حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: اینجا جای مصرف تسهیلات بانکی است که با راه اندازی ان حدود ۶۰۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.


۱۱:۴۸ اجرای طرح «آمایش سرزمین» توسعه شهرستان‌ها را به همراه خواهد داشت

رضا فاطمی امین وزیر صمت ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری کوار، با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال به عنوان یک اولویت در کشور مطرح است، تاکید کرد: برنامه آمایش سرزمین در تمامی شهرستان‌ها اجرایی می‌شود که یک برنامه عملیاتی و نقشه راه برای سال‌های آینده است که با نظر صاحب نظران شهرستان عملیاتی می‌شود.


۱۱:۳۲ دیدار معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با مردم آباده

امیر حسین مدنی، با حضور در آباده با جمعی از مردم و مسئولان شهرستان دیدار کرد و پای درد و دل آنها نشست. معاون رئیس جمهور از انتقال خواسته‌ها و مشکلات شهرستان آباده به رئیس جمهور خبر داد و گفت: حداکثر تا روز یکشنبه این مشکلات و مسائل مطرح شده را به صورت مکتوب به ریاست جمهوری منتقل می‌کنم و ایشان نیز حتماً دستور پیگیری می‌دهند.

وی افزود: دولت سیزدهم با حجم انبوهی از پروژه‌های نیمه تمام روبرو است که فرودگاه شمال فارس نیز از جمله آن‌هاست.


۱۱:۲۲ رئیسی از تخت جمشید بازدید کرد

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در ادامه حضور خود در شهرستان مرودشت از میراث جهانی تخت جمشید بازدید کرد.

رئیسی در جریان این بازدید گفت: بناهای تاریخی مثل سایت جهانی تخت جمشید از هنر فاخر هنرمندان این مرز و بوم حکایت دارد. وی با اشاره به اینکه تخت جمشید یک پیام دیگر هم دارد، گفت: تخت جمشید خطاب به ستمگران پیام می‌دهد که عاقبت ظلم به مردم چیست.

در حاشیه این بازدید، یک نوجوان خود را به رئیس جمهور رساند و گفت: من از همدان آمده‌ام. من و دیگر بچه‌های پایگاهمان شما را خیلی دوست داریم. رئیس جمهور نیز پاسخ داد که سلام من را به بچه‌های پایگاه خودتان برسانید و بگویید امید ما به شما جوان هاست.


۱۱:۰۰ باغ موزه مشاهیر جهان سال آینده در شیراز به بهره برداری می‌رسد

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیش از ظهر پنجشنبه در بازدید از باغ موزه مشاهیر جهان در فارس گفت: مشکل اعتبار ساخت این مجموعه با اختصاص تسهیلات به زودی برطرف می‌شود و امیدواریم تا سال آینده به بهره برداری برسد.


۱۰:۴۲ تصویب منابع مالی آزاد راه شیراز به اصفهان / ساخت ۲ میلیون خانه

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی پیش از ظهر پنجشنبه در شورای اداری زرقان با اشاره به برنامه‌ها برای تولید مسکن در استان فارس گفت: قرار بر این است که در کل کشور ظرف چهار سال ۴ میلیون واحد مسکونی احداث شود و به این منظور باید در فاز نخست احداث ۲ میلیون واحد مسکونی شروع شود برای ساخت مسکن در استان فارس مشکلی از لحاظ زمین نداریم تسهیلات خوبی نیز در قانون جهش تولید مسکن پیش‌بینی شده و خدمات دولت در این زمینه نیز رایگان است.

وی ادامه داد: بر این موضوع در جلسه روز گذشته تاکید شد که همه مردم فارس که نیاز به مسکن دارند و فرم ج آن‌ها سبز است، می‌توانند برای دریافت مسکن ثبت نام کنند. با توجه به تجربه مسکن مهر و اقدام ملی بنا بر این است که متقاضی محور مسکن بسازیم. بنابراین هرجا که مردم ثبت نام کنند، زمین دولتی داریم و خدمات تسهیلات نیز به متقاضیان ارائه می‌شود. در روستاها نیز بنیاد مسکن برای احداث واحدهای مسکونی تعهداتی دارد. مشروح اظهارات قاسمی را اینجا ببینید.


۱۰:۳۴ وزیر نفت وارد شهرستان فراشبند شد

جواد اوجی نماینده ویژه رئیس جمهور در این شهرستان بازدید از پالایشگاه گازی فراشبند و حضور در نشست‌های شورای اداری شهرستان فراشبند را در برنامه دارد.


۱۰:۲۹ نباید غفلتی در تزریق واکسن انجام شود / توجه به خیرین سلامت

بهرام عین الهی وزیر بهداشت پیش از ظهر پنجشنبه در سفر به استان فارس و شهرستان لارستان بیان کرد: یکی از موضوعاتی که باید در جامعه رعایت شود مسئله شیوه نامه‌های بهداشتی است از این رو تمامی آحاد جامعه حتی در صورتی که واکسن خود را دریافت کرده باشند باید شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: برخی بر این باورند که اگر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند دیگر نیازمند آن نیستند که شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند این در حالی است که تزریق واکسن موجب خواهد شد مرگ و میر کرونا کاهش یابد اما این واکسن از ابتلای افراد به بیماری ممکن است جلوگیری نکند.


۱۰:۲۳ وزیر میراث فرهنگی و گردشگری وارد شیراز شد

زیارت حرم مطهر شاه‌چراغ (ع)، بازدید از پروژه‌های موزه منطقه‌ای و باغ‌موزه مشاهیر با حضور نماینده ولی‌فقیه در فارس، بازدید از مجموعه جهانی پاسارگاد و مجموعه جهانی تخت جمشید ازجمله برنامه‌های سفر ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استان فارس است.


۱۰:۱۶ وزیر صمت از مجتمع ذوب آهن پاسارگاد بازدید کرد

رضا فاطمی امین صبح پنجشنبه با حضور در شهرستان کوار از مجتمع ذوب آهن پاسارگاد بازدید کرد. نماینده ویژه رئیس جمهور تا دقایقی دیگر در جلسه شورای اداری شهرستان کوار حضور خواهد داشت.


۱۰:۱۰ فیلم / سفر رئیس جمهور به مرودشت؛ حضور در گلزای شهدای روستای کناره

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه پس از حضور در روستای کناره، ابتدا از یک دامداری بازدید کرد. رئیس جمهور سپس وارد گلزار شهدای این روستا شد و به مقام شهدا ادای احترام کرد.

رئیسی در حاشیه حضور در گلزار شهدا در جمع مردم روستا نیز حضور یافت و با آنها به گفتگو پرداخت. رئیس جمهور بعد از این دیدار به شیراز بر می‌گردد.


۱۰:۰۶ قول مساعد وزیر فرهنگ و ارشاد برای رفع مشکلات پاسارگاد

محمد مهدی اسماعیلی صبح پنجشنبه با حضور در شهرستان پاسارگاد از چهار طرح نیمه تمام این شهرستان از جمله موزه پاسارگاد، ساختمان فرمانداری، بهسازی قبور شهدا و مجتمع فرهنگی این شهرستان بازدید کرد و برای برطرف شدن مشکلات این طرح‌ها قول مساعد داد.

وی افزود: مسائل و مشکلات این شهرستان در جلسه شورای اداری که با حضور رئیس جمهور در شیراز برگزار می‌شود، مطرح و پیگیری خواهد شد.


۹:۵۵ وزیر نیرو وارد شهرستان کازرون شد

وزیر نیرو که به نمایندگی از رئیس جمهوری و در قالب هفتمین سفر استانی هیأت دولت سیزدهم به استان فارس سفر کرده است، هم اکنون وارد شهرستان کازرون شد و مورد استقبال مسئولان این شهرستان قرار گرفت.


۹:۳۴ دست دلالان نهاده‌ها باید قطع شود / دولت در حال حل مسائل است

ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه پس از بازدید از کارخانه شهرستان مرودشت در جمع روستاییان کِناره در این شهرستان قرار گرفت و گفت: باید دست دلالان قطع و نهاده‌های دامی راحت و بدون مشکل و واسطه در اختیار دامداران قرار بگیرد.

وی گفت: دولت در این حوزه و سایر بخش‌ها در حال تلاش برای رفع مشکلات و مسائل است از این رو دامداران و کشاورزان نباید امید خود را از دست بدهند.

رئیسی گفت: کشاورزان و دامداران هرکاری که در راستای تولید انجام می‌دهند، یک گام در جهت توسعه کشور و رونق تولید برداشته اند از این رو کارهای کشاورزان و دامداران امروزه برای کشورمان قدرت تولید می‌کند.

رئیس جمهور اسلامی ایران با اشاره به موضوع واردات نیز گفت: افرادی که اعلام می‌کنند که باید گوشت و محصولات کشاورزی را از خارج از کشور وارد کنند به استقلال ایران اعتقادی ندارند.‌

رئیسی بیان کرد: باید هر محصول کشاورزی در داخل کشور ولو با هر زحمتی تولید شود البته ممکن است در ابتدا هزینه‌ها بالا برود اما به مرور زمان هزینه‌ها کاهش می‌یابد اما این روند به استقلال کشاورزی کشور کمک می‌کند.

وی گفت: از سوی دیگر دولت باید دسترسی کشاورزان و دامداران را به مواد مورد نیازشان ازجمله نهاده‌ها تسهیل کند.


۹:۲۶ دولت از رکود و رخوت گذشته خارج شده است / تصمیمات بر اساس واقعیت

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: امروز از رکود و رخوت گذشته خارج شدیم و مردم نشاط و تحرک را در رئیس جمهور خود می‌بینند و امیدوارانه حرکت می‌کنند.

محمد حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: از نگاه رئیس جمهور ایران فقط تهران نیست و باید به تمامی شهرهای ایران رفت و با مردم صحبت کرد تا تصمیمات درست گرفته شود. مشروح گفتگوی مهر با حسینی را اینجا بخوانید.


۹:۱۵ رئیسی از کارخانه آزمایش مرودشت بازدید کرد

فارس میزبان هفتمین سفردولت/تاکید رئیسی برحل مشکل بیکاری و خشکسالی

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه پس از ورود به شیراز، در اولین برنامه خود کارخانه باسابقه و قدیمی آزمایش را بازدید کرد. این کارخانه در شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شیراز قرار دارد.

کارخانه آزمایش هم اکنون دچار مشکلات مختلف شده و تعطیل است که رئیس جمهور در سفر خود در جریان مسائل این واحد قرار گرفت.


۹:۰۸ مرکز پرتو درمانی گراش افتتاح شد

فارس میزبان هفتمین سفردولت/تاکید رئیسی برحل مشکل بیکاری و خشکسالی

بهرام عین اللهی که به عنوان نماینده دولت به جنوب فارس و شهرستان چهارگانه سفر کرده، امروز بخش پرتودرمانی گراش را افتتاح کرد. بخش پرتودرمانی گراش به یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های این حوزه تجهیز شده که اعتبار آن نیز به مبلغ دو میلیون و ۳۱۷ هزار یورو توسط خیران تأمین شده است.

دکتر عین الهی همچنین پس از بازدید از طرح‌های عمرانی این شهرستان، به شهرستان اوز می‌رود.


۰۸:۴۴ وزیر جهاد کشاورزی وارد زرین دشت شد / مشکلات کشاورزان بررسی می‌شود

در ادامه سفرهای استانی هیأت دولت، صبح امروز پنجشنبه وزیر جهاد کشاورزی به همراه محمد جواد عسکری نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس وارد زرین دشت شد. در برنامه کاری امروز سفر وزیر جهاد کشاورزی به زرین دشت قراراست سید جواد ساداتی نژاد پس از گلباران قبور مطهر شهدای شهر شهرپیر از شهرک کشاورزی (گلخانه‌ای) فجر ایزدخواست در منطقه گلگویه زرین دشت دیدن کند.

ساداتی نژاد پس از این بازدید، در شورای اداری زرین دشت در سالن اجتماعات پارک زیتون حاجی آباد حضور پیدا خواهد کرد و پس از بررسی مشکلات بخش کشاورزی این شهرستان از کانال‌های پایین دست سد خسویه این شهرستان نیز دیدن می‌کند.


۰۸:۳۷ عکس / سفر رئیس‌جمهور به شیراز

فارس میزبان هفتمین سفردولت/تاکید رئیسی برحل مشکل بیکاری و خشکسالی

فارس میزبان هفتمین سفردولت/تاکید رئیسی برحل مشکل بیکاری و خشکسالی

فارس میزبان هفتمین سفردولت/تاکید رئیسی برحل مشکل بیکاری و خشکسالی

فارس میزبان هفتمین سفردولت/تاکید رئیسی برحل مشکل بیکاری و خشکسالی

ادامه تصاویر را اینجا ببینید.


۸:۰۳ بیکاری و خشک‌سالی دو مشکل مهم فارس است / احصاء ۱۰۰ طرح برای توسعه استان

فارس میزبان هفتمین سفردولت/تاکید رئیسی برحل مشکل بیکاری و خشکسالی

آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در بدو ورود به استان فارس در جمع خبرنگاران گفت: سفر به استان‌ها پیش از آنکه به وقوع بپیوندد باید حتماً دارای برنامه ریزی باشد و هدف آن نیز رفع مشکلات استان‌ها باشد.

وی افزود: کارگروه تخصصی پیش از سفر رئیس جمهور به استان‌ها اعزام شده‌اند و در استان فارس بیش از ١٠٠ طرح برای استان احصاءشده تا بتوان نسبت به توسعه فارس اقدام کرد.

رئیس جمهور تاکید کرد: مشکل خشکسالی از مسائل مهمی است که مردم و دولت را رنج می‌دهد و در تلاش هستیم تا این مشکل را در استان فارس برطرف کنیم

وی ادامه داد: فارس استانی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، معادن و خدمات دهی به بخش بازرگانی و تجارت توانمند و در حوزه اقتصاد دارای پتانسیل‌های مختلفی است اما تاکنون از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نشده از این رو دولت در تلاش است تا تمامی پتانسیل‌های استان فارس را به کار ببندد تا شاهد توسعه فارس در تمامی ابعاد باشیم.

رئیسی افزود: بیکاری از جمله مشکلاتی است که دولت را دچار مشکل کرده است از این رو در تلاش هستیم تا مشکل اشتغال را در استان فارس و سایر استان‌ها برطرف کنیم.


۸:۱۶ فیلم / لحظه استقبال از رئیس جمهور در فرودگاه شیراز


۷:۳۲ رئیس جمهور وارد شیراز شد

فارس میزبان هفتمین سفردولت/تاکید رئیسی برحل مشکل بیکاری و خشکسالی

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه وارد شهر شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) شد. رئیس جمهور در هفتمین سفر استانی هیأت دولت به استان فارس سفر کرده و تا ساعاتی دیگر دیدارها و بازدیدهای خود را آغاز می‌کند.


کد خبر 5327292

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • ۱۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
   2 0
   آنهایی که دستانشان باید قطع شود دزدان هستند؛ گویا فراموش کرده اید...
  • احمد IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
   0 0
   فقط شعار دادن بلدن متاسفانه! حرف زدن کافی نیست بلکه تو عمل ما باید مشاهده بکنیم!تو همه مسائل دلال و مافیا وجود داره که باید با اقتدار و تلاش حداکثری با آنها برخورد کرد/مثلا(مافیای بورس/بانک/ارز/مسکن و..)در ضمن فقط بره از این استان به آن استان کافی نیست باید باری که روی دوش مردم هست رو برداره
  • احمد IR ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
   0 0
   در قوه قضاییه هم گفتند از آرنج دست مفسدین رو قطع میکنیم چی شد؟این بگیر و ببند ها چه فایده داشته تا حالا؟به قرآن قسم به رئیسی رای دادم البته طرفدار جلیلی بودم که حیف شد/در ضمن تو ستاد رئیسی بودم تو مسجد عکس ایشون رو پخش میکردم ولی چی بگم
  • احمد IR ۱۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
   1 0
   وقتی مشکلی قابل حل شدن هست در دو سه ماه چرا باید دو یا سه سال زمان ببره!مثلا با عوامل دستکاری تو قیمت ها تو بورس چرا برخورد نمی کنند؟کاری داره؟جان مادرت خبرگزاری منتشر کن#انتقاد سازنده
  • IR ۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
   0 0
   میگن بودجه پس کو و کجا میره چرا به بقیه شهرستان ها نمیره چرا با مردم حرف نمیزنه بخدا دیگه تو این مملکت خسته شدیم از این همه گرونی ادم دیگه دلش نمیخواد زنده بمونه ن کاری هست نه درآمدی پس چکار کنیم
  • IR ۲۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
   0 0
   راه آهن جنوب استان چه میشود