تاکید بر افزایش همکاری های علمی بین المللی کشورهای فارسی زبان

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم گفت: امیدوارم همکاری‌های علمی بین المللی کشورهای فارسی زبان بیشتر شده تا ادبیات فارسی که پیوند فارسی زبانان است، بیشتر و مستحکم تر شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز همکاری‌های علمی و بین المللی وزارت علوم، حسین سالار آملی، در افتتاحیه یازدهمین همایش بزرگداشت بیهقی در دانشگاه حکیم سبزواری گفت: حفظ هویت در جامعه ایرانی که از فرهنگ‌های مختلف و روش زندگی متنوع بهره می‌گیرد، حائز اهمیت است و حفظ زبان فارسی به عنوان هویت در ایران اسلامی و حوزه تمدن زبان فارسی از مهمترین پارامترهایی است که جامعه علمی می‌تواند در حوزه همکاری‌های علمی بین المللی از آن بهره گیرد.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی افزود: بزرگداشت ابوالفضل بیهقی نه یک نشست کوتاه مدت که بزرگداشت بزرگان در طول تاریخ است چرا که این نگاه، باعث حفظ هویت جامعه می‌شود و این همان انتظاری است که از جامعه دانشگاهی می‌رود.

سالار آملی با تشکر ویژه از رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: از دانشگاه حکیم سبزواری، ریاست دانشگاه، مدیر مرکز همکاری‌های علمی بین المللی، بیهقی پژوهان، دبیر همایش، انجمن‌های علمی و مدیریت شهر سبزوار برای اهتمام به این کار بزرگ، تشکر ویژه ای از طرف وزارت علوم دارم.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی گفت: امیدوارم از قبل برگزاری نشست‌های علمی این همایش، همکاری‌های علمی بین المللی کشورهای فارسی زبان و حوزه تمدن زبان فارسی بیشتر شده تا ادبیات فارسی که پیوند فارسی زبانان است، بیشتر و مستحکم‌تر شود.

کد خبر 5334806

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =