ایمنی بازار بیرجند مطلوب نیست/هشدارها جدی گرفته نمی‌شود

بیرجند-رئیس سازمان آتش نشانی بیرجند گفت: هشدارهای قبلی ما درباره عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر بیرجند به ویژه در نقاطی چون بازار و بافت قدیمی جدی گرفته نشد.

سید علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متأسفانه هشدارهای قبلی ما درباره عدم رعایت مسائل ایمنی در بازار، انبارهای شمال شهر بیرجند و مرز چندان جدی گرفته نشد و ما همچنان در این زمینه نگرانی‌هایی داریم.

بیان‌کرد: به عنوان مثال در غفاری دو بیرجند یکی از سازمان‌ها، انباری از سموم کشاورزی و مواد شیمیایی دارد ولی مسائل ایمنی در آن نقطه مراعات نشده که بسیار خطرناک است چرا که در صورت حریق این سموم موجب مسمومیت‌های شدید و … علاوه بر خسارت آتش سوزی می‌شود.

حسینی گفت: تنها نکته ایمنی در آن انبار وجود ۴ کپسول اطفاء حریق است که البته مشخص نیست کی شارژ شده است.

عرض کم کوچه‌ها و مشکل اطفاء حریق

وی ادامه داد: متأسفانه در بافت قدیمی شهر بیرجند انبارهای متعدد ضایعات وجود دارد که به واسطه عرض کم کوچه‌ها در آن منطقه در صورت حریق، اصلاً ماشین‌های ما نمی‌تواند وارد آن کوچه‌ها شود که در این زمینه نیز نگرانی داریم.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: مورد از آتش‌سوزی در بافت قدیمی شهر بیرجند داشته‌ایم که به واسطه پارک بودن یک ماشین در کوچه با عرض‌کم، ماشین ما نمی‌توانست از آن کوچه رد شود.

حسینی با گلایه از عدم رعایت مسائل ایمنی در بازار بیرجند در برخی از واحدهای صنفی اظهار کرد: ما در چند نوبت از بازار بیرجند بازدید کرده‌ایم اما متأسفانه در برخی از واحدها سیستم سرمایش و گرمایش، سیستم اطفاء حریق و سیستم‌های تهویه مناسب وجود ندارد.

وی افزود: در بازار گلشنی بیرجند چند وقت قبل آتش‌سوزی داشته‌ایم که آن واحد صنفی پر از مواد اشتعال‌زا از جمله تابلو فرش و … بود ولی متأسفانه سیستم تهویه آن اصلاً مناسب نبود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: خدایی نکرده اگر در موردی حریق در بازار بیرجند سرایت کند کار بسیار مشکل می‌شود و از این نظر باید به شدت موضوع ایمنی در بازار بیرجند و در تمام واحدهای صنفی مراعات شود.

حسینی با اشاره به اینکه یکی از مواردی که همیشه مورد تأکید ما بوده است موضوع رعایت مسائل ایمنی در مرز ماهیرود است، افزود: در آن منطقه نیز گاه کامیون‌های متعدد با بار سوختی پشت سر هم قرار دارند ولی متأسفانه به اندازه حجم بار و انبارها و…مسائل ایمنی مرتبط با پیشگیری از حریق در آنجا مراعات نمی‌شود.

موارد ایمنی در مرز متناسب با حجم بار سوختی آن منطقه نیست

وی گفت: ما در گذشته هم در طرف ایران و هم در افغانستان حریق داشته‌ایم که همه این‌ها یک زنگ خطر است ولی متأسفانه باز هم در اندازه و حجم انبارها و بارهای سوختی در آن منطقه، موضوع جدی گرفته نشده است.

کد خبر 5337849

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha