اعضای «هیئت نظارت بر انتخاب نمایندگان احزاب» تعیین شدند

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، مالک شریعتی از مجلس، محمد عباسی از قوه قضائیه و بنده را به عنوان اعضای هیئت نظارت بر انتخاب نمایندگان احزاب تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن اسلامی مدیرکل سیاسی وزارت کشور و دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب عصر امروز (دوشنبه) در تشریح جزئیات جلسه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با اشاره به فرارسیدن سالگرد یوم‌الله ۱۳ آبان، اظهار داشت: روز ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی است.

اسلامی بیان کرد: امروز نهمین جلسه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با حضور همه اعضا برگزار شد و اولین دستور کار، ما انتخاب دبیر این کمیسیون بود. آقای خرمشاد با توجه به مسئولیت بنده، من را به عنوان دبیر معرفی و دوستان اعتماد کردند و به اتفاق آراء به عنوان دبیر انتخاب شدم.

وی عنوان کرد: مصوبه دوم، انتخاب «هیئت نظارت بر انتخاب نمایندگان احزاب کلی و استانی» برای عضویت در کمیسیون بود. زمان حضور نمایندگان احزاب ملی و استانی، در ماه آبان و آذر، پس از طی دو سال به پایان می‌رسد و به همین جهت باید در تدارک برگزاری انتخابات باشیم. برای این کار نیازمند بودیم نمایندگان هیئت نظارت را مشخص کنیم. براین اساس اعضای کمیسیون ماده ۱۰، آقایان شریعتی نیاسر نماینده مجلس، محمد عباسی نماینده قوه قضاییه و بنده را به عنوان اعضای هیئت‌ نظارت انتخاب کردند و ما باید بستر انتخابات را فراهم کنیم.

مدیر کل سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: مصوبه سوم، صدور پروانه فعالیت برای مجمع ملی کشاورزان ایران بود که در دست بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد ادامه بررسی آن به دلیل نقص برخی از موارد و مدارک به جلسه بعد موکول شود.

اسلامی افزود: مصوبه چهارم، صدور پروانه فعالیت حزب احیاگران تمدن ایرانی اسلامی بود که موضوع در جلسه مطرح شد و با لحاظ اصلاحات در مرامنامه و اساسنامه مورد تایید و تصویب اعضا قرار گرفت.

وی بیان کرد: مصوبه پنجم گزارش برگزاری مجمع عمومی جامعه اسلامی کارگران بود که در کمیسیون طرح شد و اعضا، گزارش برگزاری این مجمع را استماع کردند و این گزارش هم مورد تایید قرار گرفت.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب خاطرنشان کرد: مصوبه ششم گزارش برگزاری مجمع عمومی حزب مستقل و اعتدال ایران بود که در جلسه کمیسیون طرح شد و احزاب این گزارش را مورد تأیید قرار دادند.

کد خبر 5341182

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =