معتادان متجاهر استان سمنان طی ۲ هفته جمع‌آوری شوند

سمنان- استاندار سمنان گفت: اداره کل بهزیستی، شهرداری و سایر دستگاه‌های مرتبط موظف خواهند بود تا در کمتر از دو هفته نسبت به جمع آوری و ساماندهی و اسکان معتادان متجاهر اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد رضا هاشمی غروب شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سمنان که به میزبانی استانداری برگزار شد با بیان اینکه اداره کل بهزیستی، شهرداری و سایر دستگاه‌های مرتبط موظف خواهند بود تا در کمتر از دو هفته نسبت به جمع آوری و ساماندهی و اسکان معتادان متجاهر اقدام کنند، تاکید کرد: اولین فرآیند سامان بخشی معتادان متجاهر، شناسایی، جمع آوری و غربالگری آن‌ها است و در گام‌های بعدی صیانت، درمان و توانمند سازی قرار دارد.

وی با بیان اینکه متأسفانه تا زمانی که در عرصه مواد مخدر تقاضا باشد، عرضه نیز خواهد بود، لیکن باید همه ما در راستای کاهش تقاضا تلاش کنیم، افزود: در امر مبارزه با مواد مخدر و سامان بخشی معتادان نیاز به هیچ دستور و نظارت مافوقی نیست، بلکه در این مقوله مافوق همه خدا و وجدانمان است از سوی دیگر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تا زمانی که در سطح استان معتاد متجاهر وجود دارد، موظف است تا همه هفته جلسات شورای هماهنگی را برگزار کند.

استاندار سمنان با بیان اینکه با توجه به در پیش بودن فصل سرما، لزوم تسریع در ساماندهی معتادان متجاهر امری ضروری و لازم است، تاکید داشت: برای کاهش تقاضا و مبارزه با عرضه و مصرف مواد مخدر، باید تمامی خانواده‌ها احساس مسئولیت کرده و در این راستا تلاش کنند همچنین باید از توان خیرین، در ریشه کنی مواد مخدر کمک گرفت.

اعتبار مصوب برای تغذیه معتادان

مدیرکل بهزیستی استان سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه پس از بازدیدهای صورت گرفته از مراکز آلوده شهری و دستور استانداری مبنی بر رسیدگی به معتادان متجاهر، بحث تأمین غذا برای معتادان به انجام رسید.، گفت: ۲۰ میلیون تومان اعتبار برای تغذیه معتادان متجاهر مصوب شد.

علیرضا ایزد پور با بیان اینکه در مراکز شیلتر و گذری در بحث تأمین متادون دچار مشکل هستیم، ابراز کرد: برای رفع مشکلات معتادان متجاهر و سامان بخشی آنان به تعداد ۳۰۰ نفر تقاضای اعتبار کردیم.

وی با بیان اینکه طی چند روز گذشته، تعداد ۲۵ معتاد متجاهر در سطح استان ساماندهی شدند، افزود: در صورت تأمین اعتبار لازم، برای نگهداری معتادان متجاهر، آمادگی کامل داریم‌

حمید رضا پیوندی، معاون شهردار سمنان نیز در سخنانی کوتاه با بیان اینکه سوله بحران شهرداری برای ایجاد گرمخانه، مورد موافقت قرار گرفته که ظرف ۱۵ روز اقدامات اولیه مرتبط با آن انجام خواهد شد، گفت: تجهیز گرمخانه از نظر تخت و زیرانداز و … در توان شهرداری سمنان نیست اما باید گفت سوله آماده‌ای را در اختیار داریم که در صورت تخصیص زمین، سوله یک هزار و ۵۰۰ متری برای ایجاد گرمخانه جدید برپا خواهد شد.

کد خبر 5345350

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =