انتصاب معاونین استاندار و فرمانداران بدون حکم وزیر کشور ممنوع شد

براساس ابلاغیه احمد وحیدی، هرگونه انتصاب معاونین استاندار، فرمانداران و بخشداران بدون حکم وزیر کشور ممنوع شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد وحیدی در نامه‌ای هرگونه انتصاب در استان‌ها را ممنوع و اعلام کرده که انتصابات می‌بایست با نظر وزیر کشور انجام شود.

متن کامل نامه وزیر کشور به شرح زیر است:

با عنایت به رویکرد و سیاست‌های دولت سیزدهم در اهتمام به عدالت‌محوری، انقلابی‌گری، مردم‌داری، پاکدستی و فسادستیزی و قانونمداری و ضرورت رعایت ضوابط و مقررات انتصاب سمت‌های مدیریتی بر پایه غنای معرفتی و مهارتی و لزوم صیانت از ظرفیت سرمایه داخلی وزارت کشور، هرگونه انتصاب معاونین استاندار، فرمانداران و بخشداران پس از طی فرآیندهای قانونی مربوط، مصوبه شماره ۵۷۸۶۰۶ مورخ ۱۳۹۵.۴.۱ شورای عالی اداری صرفا با حکم وزیر کشور صورت می‌پذیرد و بررسی و ارزیابی صلاحیت‌های تخصصی و تجربی و اخذ نظریه مراجع امنیتی ذی‌صلاح نیز از ضروریات است.

بدیهی است، انتصاب قطعی سمت‌های مذکور، قبل از طی مراحل فوق‌الذکر فاقد وجاهت قانونی بوده و ضرورت دارد از آن اجتناب به عمل آید.

در راستای ارتقای عملکرد و پاسخگویی به مطالبات مردمی، استانداران ترتیبی اتخاذ نمایند با قید فوریت نسبت به معرفی لیست پیشنهادی سمت‌های یاد شده براساس فرم‌های معرفی مربوطه از میان پرسنل وزارت کشور و در مواردی که فرد مناسب در بدنه وزارت کشور نیست، حداکثر تا ۱۵ درصد از نیروهای خارج از وزارت کشور و استفاده از نیروهای جوان و منطبق با سیاست‌های دولت مردمی، جهت بررسی و ارزیابی به ستاد وزارتخانه اقدام نمایند.

کد خبر 5352801

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =