اردنی ها خشم خود را از توافقات امان با تل آویو اعلام کردند

شمار زیادی از اردنی ها با برگزاری تظاهرات گسترده، خشم خود از توافقات امان با تل آویو اعلام کردند و علیه آن شعار سر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرنگار المیادین از برگزاری تظاهرات گسترده ضد صهیونیستی در اردن خبر داد.

شهروندان اردنی بار دیگر مخالفت خود را با تلاشها برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

بر اساس این گزارش؛ تظاهرات گسترده ای در قلب پایتخت اردن در مخالفت با توافق عادی سازی با رژیم صهیونیستی برگزار شد.

خبرنگار المیادین اعلام کرد: معترضان شعارهایی در مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و نیز توافق تبادل برق و آب با این رژیم اشغالگر سر دادند.

معترضان اردنی پلاکاردهایی نیز علیه پیمان وادی عربه میان رژیم صهیونیستی و اردن حمل کردند و آنرا در راستای تحرکات سازشکار دانستند.

این درحالی است که روز گذشته کمپین ملی اردن برای لغو توافق گاز با رژیم صهیونیستی اعلام کرد، پس از امضای توافق تبادل برق و آب با این رژیم اشغالگر، تصمیم‌گیرندگان اردن از عادی‌سازی سیاسی به تحمیل اجباری عادی‌سازی به شهروندان انتقال یافته‌اند.

این کمپین همچنین اعلام کرد، اردن از طریق امضای این توافق با رژیم صهیونیستی، مستقیماً در نقض قوانین بین‌المللی و جنایت‌های جنگی که اشغالگران صهیونیستی مرتکب آنها شده‌اند، شریک می‌شود. این توافق امنیت آبی اردن در آینده را در اختیار اشغالگران قرار می‌دهد.

پیشتر صدها تن از دانشجویان دانشگاه اردن در مخالفت با توافق انرژی در مقابل آب که دولت این کشور با رژیم صهیونیستی امضا کرد، تظاهراتی بر پا کرده و مخالفت خود را با عادی‌سازی روابط و همکاری با این اشغالگران اعلام کردند.

معترضان خواستار لغو توافق‌های آب و گاز و صلح با اشغالگران شدند.

امان و تل‌آویو روز دوشنبه قراردادی را امضا کردند که بر اساس آن، این کشور عربی انرژی خورشیدی را برای رژیم صهیونیستی تامین می‌کند و این رژیم هم در مقابل آب شیرین برای اردن می‌فرستد.

این توافقنامه روز دوشنبه ۲۲ نوامبر و در حاشیه اکسپو دبی و با حضور جان کری، نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور تغییرات اقلیمی به امضا رسید.

طبق بیانیه صادره دو طرف، قرار است یک مجموعه تولید انرژی خورشیدی در اردن با ظرفیت ۶۰۰ مگاوات برق سبز به فلسطین اشغالی صادر کند و در مقابل رژیم صهیونیستی تا ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب شیرین برای اردن بفرستد.

کد خبر 5361148

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =