طرح کلی مطالعات نظام سازی قرآن بنیان منتشر شد

کتاب «طرح کلی مطالعات نظام سازی قرآن بنیان» نوشته محمدصادق یوسفی مقدم توسط نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی چاپ و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «طرح کلی مطالعات نظام سازی قرآن بنیان» نوشته محمدصادق یوسفی مقدم عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در هفت فصل منتشر شد.

نویسنده کتاب معتقد است: نیاز حیاتی نظام جمهوری اسلامی ایران نهادینه سازی نظام‌های فرهنگی، اخلاقی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی قرآن محور با هدف تحقق و دفاع از باورها و ارزشهای وحیانی و ارائه موفق به جامعه جهانی است. تحقق این آرمان مقدس مستلزم کشف نظریه‌ها و گزاره‌های شکل گیری نظامات قرآن کریم است و بستر لازم برای تحقق این هدف متعالی انجام مطالعات و تحقیقات در زمینه برنامه ریزی و طراحی است.

هدف اصلی طرح کلی مطالعات نظام سازی قرآن بنیان توسعه مطالعات نظام سازی به آموزه‌ها و معارف قرآنی و احیای مرجعیت قرآن کریم با ابتنا بر نقشه راه و براساس طرح‌های از پیش طراحی شده است تا در کنار بهره گیری از آخرین دستاوردهای مثبت نظام‌های بشری از پیامدهای منفی و آثار زیانبار آن که موجب انحطاط، گمراهی، تبعیض‌های ناروا و بی عدالتی‌های فراوان شده است، جلوگیری کند.

این اثر با بهره گیری از کتابهای مربوط به مطالعات نظام سازی از مجموع مصاحبه‌ها و نشست‌های علمی و دیگر منابع به ارائه طرح‌ها و برنامه‌های گسترده درباره مطالعات نظام سازی پرداخته است.

کد خبر 5361803

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =