جنبش «حماس» مواضع «الجزایر» در حمایت از فلسطین را ستود

جنبش مقاومت اسلامی «حماس» مواضع اخیر «الجزایر» در حمایت از فلسطین را ستود و از مقامات این کشور قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «سامی ابوزهری» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس به مواضع اخیر مقامات کشور الجزایر در حمایت از مسأله فلسطین واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، سامی ابوزهری در واکنش به اظهارات اخیر «عبدالمجید تبون» رئیس جمهور الجزایر در حمایت از فلسطین گفت: جنبش حماس مواضع عبدالمجید تبون در حمایت از مسأله فلسطین را مایه افتخار می داند.

وی افزود: اظهارات تبون نشانگر اصالت کشور الجزایر است زیرا موجب شد تا همگان بدانند که حمایت از مسأله فلسطین یکی از اصول ثابت سیاست خارجی الجزایر است. ما سخنان تبون را به مثابه پیامی اطمینان بخش خطاب به فلسطینیان می دانیم.

پیش از این، رئیس جمهور الجزایر سخنانی را در خصوص اقدامات خصمانه و غیرقانون رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در اراضی اشغالی مطرح کرد. رئیس جمهور الجزایر در این زمینه از جامعه جهانی خواست تا به مسئولیت تاریخی خود در قبال سرکشی‌های رژیم صهیونیستی و نقض قوانین بین المللی توسط این رژیم، عمل کند.

وی گفت: فلسطینیان تاکنون در مسیر مبارزه مشروع خود ثابت قدم مانده اند. آنها به دنبال بازپس گیری حقوق سلب شده خود هستند. الجزایر از ملت فلسطین برای بازپس گیری این حقوق حمایت به عمل می آورد.

تبون همچنین اظهار داشت که رژیم صهیونیستی با نقض قوانین بین المللی به دنبال تحمیل خواسته های خود به فلسطینیان است. این درحالی است که ما خواستار تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس هستیم.

رئیس جمهور الجزایر همچنین عنوان کرد که جامعه جهانی باید از ابزارهای قانون خود برای وادار کردن رژیم صهیونیستی به پایبندی به قوانین و قطعنامه های بین المللی بهره برداری کند. صلح تنها با عقب نشینی کامل اسرائیل از اراضی اشغالی در جهان عرب محقق می شود.

کد خبر 5364223

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =