اقدام استرالیا علیه «حزب‌الله» جانبداری آشکار از صهیونیست‌ها است

عضو دفتر سیاسی جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین ضمن محکومیت اقدام اخیر استرالیا علیه «حزب‌الله» لبنان، گفت: این اقدام در واقع جانبداری آشکار از رژیم صهیونیستی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «محمد الهندی» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی سخنانی را در خصوص تصمیمات خصمانه انگلیس و استرالیا علیه مقاومت فلسطین و لبنان، مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، این عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی در این خصوص تأکید کرد: از دیدگاه ما اقدام خصمانه انگلیس علیه حماس و اقدام استرالیا علیه حزب الله لبنان محکوم است.

این مقام فلسطینی اقدامات انگلیس و استرالیا علیه مقاومت در منطقه را جانبداری آشکار از رژیم صهیونیستی دانست و گفت: مقاومت در فلسطین مصمم به آزادسازی اراضی اشغالی است. مقاومت تا زمان پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم لغو محاصره نوار غزه تأکید کرد. این شخصیت فلسطینی در این زمینه اظهار داشت: جامعه جهانی باید به مسئولیت خود در قبال لغو محاصره غزه عمل کند.

چندی پیش «عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس به اقدام استرالیا در درج نام حزب الله لبنان در لیست گروه‌های تروریستی واکنش نشان داد. القانوع در این زمینه تصریح کرد: استرالیا با تسلیم در برابر فشار و اراده رژیم صهیونیستی نام حزب الله را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده است. این اقدام، جانبداری آشکار از رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در ادامه یادآور شد: اقدام استرالیا به مثابه سرپوشی بر جنایات رژیم صهیونیستی و نیز تجاوزات مستمر این رژیم علیه امت عربی و اسلامی و در رأس آن لبنان، سوریه و فلسطین، است.

وی اظهار داشت: مقاومت در برابر اشغالگران، مواجهه آن با قلدرمآبی های رژیم صهیونیستی و نیز دفاع از ملت و سرزمین لبنان در برابر پروژه نفوذ این رژیم، اقدامات مشروعی است که حزب الله در چارچوب قوانین بین‌المللی و مسئولیت‌های ملی، اخلاقی و انسانی انجام می‌دهد.

انصارالله یمن نیز با انتشار بیانیه‌ای در ارتباط با اقدام اخیر دولت استرالیا علیه حزب الله لبنان، این اقدام را در راستای خدمت به رژیم صهیونیستی عنوان کرد.

در بیانیه انصارالله یمن آمده است: اقدامات جنایتکارانه و شرورانه مقامات استرالیایی در معرفی حزب الله به عنوان یک سازمان تروریستی را به شدت محکوم می‌کنیم و این اقدام جنایتکارانه و سایر اقدامات توطئه آمیز مشابه علیه مجاهدین حزب الله را خدمت به رژیم صهیونیستی به قیمت نابودی آرمان فلسطین می‌دانیم.

انصارالله افزود: حرکت اخیر استرالیا در چارچوب تحرکات فعال محور شرارت و نمایندگان آن آمریکا، اسرائیل و مزدوران آنها برای هدف قرار دادن جنبش‌های مقاومت اسلامی و ملت‌های آزاده صورت می‌گیرد و ما از ملت‌های عربی و اسلامی می‌خواهیم که این اقدامات جنایتکارانه در قبال مجاهدین حزب‌الله را رد کنند و برای خنثی کردن گام‌های خصمانه اقدام جدی انجام دهند.

کد خبر 5364890

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =