فتح سلسله جبال راهبردی در نزدیکی شهر مأرب

منابع یمنی از فتح سلسله جبال راهبردی در نزدیکی شهر مأرب و شمارش معکوس برای آزادسازی این شهر خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، منابع یمنی به المیادین اعلام کردند که سلسله جبال «البلق الشرقی» به عنوان آخرین ارتفاع در نزدیکی شهر مارب از سمت جنوب شرقی به دست نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن آزاد شده است.

این منابع افزودند: نیروهای ائتلاف سعودی و نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی فروپاشیده‌اند.

منابع مذکور از فرار گسترده نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی و ائتلاف سعودی از جبهه‌های جنگ خبر دادند.

این منابع با اشاره به آزادسازی قریب الوقوع شهر مارب تاکید کردند: روزهای اندکی تا آزادسازی کامل شهر مأرب به دست نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مانده است.

منابع مذکور اعلام کردند: فرماندهان نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن آخرین فرصت را به کسانی که خود را تسلیم نکرده‌اند، داده‌اند.

روز گذشته منابع یمنی اعلام کرده بودند که جبهه‌های جنوبی شهر مارب شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای دولت نجات ملی یمن از یکسو و نیروهای ائتلاف سعودی و عناصر وابسته به آنها از سوی دیگر است. روند تحولات ۲۴ ساعت گذشته حاکی از این است که شهر مارب در آستانه فتح به دست نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی قرار دارد.

این منابع اعلام کرده بودند: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دامنه درگیری را به مناطق مشرف به شهر از سمت جنوب و جنوب غربی آن کشانیده‌اند. باوجود تشدید حملات هوایی جنگنده‌های سعودی به خطوط مقدم درگیری به ویژه در روضه جهم و مناطق وادی عبیده، اما پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جنوب مارب ادامه دارد. نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر منطقه اللجمه مسلط شده‌اند و از آنجا مواضع نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی را زیر حملات شدید توپخانه ای قرار داده‌اند. صدای انفجارهای شدید ناشی از درگیری‌های شدید در همه جای شهر مارب شنیده می‌شود.

این منابع تاکید کرده بودند که نیروهای ائتلاف سعودی و عناصر وابسته به آنها، همه مواضع خود را در جبهه‌های روضه جهم و وادی ذنه در جنوب غربی شهر مارب از دست داده و زیر آتش سنگین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن عقب نشینی کرده‌اند.

کد خبر 5370810

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =