طرح رفع گره های ترافیکی «قلعه نو» و «خیرآباد» تدوین شده است

ورامین- سرپرست فرمانداری ورامین از تدوین طرح رفع گره های ترافیکی «قلعه نو» و «خیرآباد» در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر مجید درویشی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه ورامین طی سخنانی گفت: ۱۰ دی ماه سالروز شهادت جوانان بزرگوار این شهرستان است، این روز در تاریخ ورامین روز مهمی است، که مردم ورامین نشان دادند، حاضرند تمام زندگی خود را تقدیم انقلاب کنند.

وی افزود: مردم ورامین هیچگاه در دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلابی درنگ نکردند، در ۱۰ دی ۵۷ شهید میرزایی، کریمی و شیرازی جان خود را در راه انقلاب اسلامی فدا کردند، می‌توان حادثه ۱۰ دی ورامین را یکی از مقدمات پیروزی انقلاب اسلامی دانست.

سرپرست فرمانداری ورامین با بیان اینکه پیشگامی و پیش قدمی عاملی است که قیام‌های ۱۰ دی ۵۷ و ۱۵ خرداد ۴۲ را متمایز می‌کند، افزود: از سویی دیگر ۹ خرداد ۸۸ نیز شاهد بودیم، ۹ دی نیز تاسی مردم به ولایت و علاقه مردم به امامت به ویژه عاشورا سبب شد تا مردم بر فتنه فائق آیند.

درویشی گفت: مردم ورامین در ۹ دی ۸۸ خوش درخشیدند و کفن پوش با پای پیاده به سوی بیعت رهبری حرکت و با آرمان‌های ایشان تجدید بیعت کردند، ویژگی بارز مردم ورامین ولایت پذیری بود.

وی سپس به دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: حاج قاسم نه به عنوان یک سرلشکر که به عنوان یک مکتب شناخته می‌شود، شناخت مکتب حاج قاسم نیاز امروز کشور ما است، حرکت وی در تبعیت و دفاع از ولایت متمایز بود.

وی با برشمردن مکتب حاج قاسم سلیمانی افزود: اولین ویژگی مکتب سلیمانی ولایت پذیری است، شرط عاقبت بخیری هر فردی در جمهوری اسلامی حرکت در خط رهبری نه قدمی جلوتر و نه قدمی عقب تر است، حاج قاسم ذوب در انقلاب و ولایت بود، امروز نیز راه حاج قاسم سلیمانی همچنان ادامه دارد.

سرپرست فرمانداری ورامین حاج قاسم سلیمانی را مرد میدان عمل خواند و گفت: این شهید خطرات بزرگی را از سر مردم و کشور رفع کرد.

وی گفت: شناخت دشمن از دیگر ویژگی مکتب سلیمانی است، ویژگی بعدی این مکتب حرکت در حفظ انسجام ملی بود، وی هرگز به دعواهای سیاسی ورود نکرد و در بازی‌های سیاسی چپ و راست وارد نشد.

درویشی تفکر حاج قاسم سلیمانی را راهبردی توصیف کرد و افزود: وی با نگاهی بلند به توسعه جهان اسلام می‌اندیشید، جامع نگر بود و بخشی نگر نبود و دیدیم که در سیل خوزستان در بین مردم سیل زده حاضر شد و توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد.

وی توجه به خانواده شهدا را از دیگر ویژگی‌های مکتب حاج قاسم دانست و گفت: همه باید سعی کنیم تا پیرو مکتب سلیمانی باشیم، حاج قاسم عمر خود را در راه جهاد خدا گذراند و شهادت پاداش تلاش بی وقفه او بود.

درویشی در ادامه به تشریح مسائل ورامین پرداخت و گفت: همه معضلات ورامین با همدلی مسئولین قابل رفع است، بسیاری از این مشکلات نیازی به تهران و اعتبارات کشوری ندارد، نیاز به همت دارد، در مدت ۴۰ روزه که در ورامین خادم شما بودم، اتفاقات خوبی رقم خورد، بازدیدهای روستایی خوبی شروع شد و بعضاً مشکلات ۱۰ ساله با یک جلسه رفع شد.

وی بازدید از مناطق حاشیه‌ای ورامین را مورد اشاره قرار داد و گفت: خروجی این بازدیدها برنامه ریزی عمیق برای رسیدگی جامع به مسائل شهرستان است، بازآفرینی بافت‌های فرسوده مشکل دیگری است، که شروع به کار کارگاه انتقال پساب تهران به ورامین با حمایت استاندار را داشتیم، که تا اوایل سال آینده این آب به ورامین آمده و دشت ورامین سیراب می‌شود، گلایه‌های مردم از ترافیک قلعه نو و خیرآباد منجر به تدوین طرحی برای اصلاح گره‌های ترافیکی قلعه نو و خیرآباد شده است.

کد خبر 5388495

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha