خریدار بلوک ۱۵ درصدی «فارس» از عرضه فردا جاماند

بلوک ۱۵ درصدی سهام مدیریتی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس که قرار بود فردا چهارشنبه بر روی تابلو معاملات عمده بورس تهران برود به دلیل عدم تکمیل مدارک درخواستی از متقاضیان معامله نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان خصوصی سازی درحالی عرضه بلوک ۱۵ درصدی سهام هلدینگ خلیج فارس برای فردا چهارشنبه ۱۵ دی ماه را آگهی کرده که خبرهای دریافتی از جلسه دیشب هیأت واگذاری از عدم معامله این سهم مدیریتی در روز آینده دارد.

شب گذشته هیأت واگذاری‌های سازمان خصوصی سازی با حضور اعضا تشکیل جلسه داد که طی آن ضمن موافقت با واگذاری صرفاً بلوک ۱۵ درصدی سهام مدیریتی هلدینگ خلیج فارس با آگهی مجدد آن و آماده سازی شرایط مجدد عرضه در ۲۰ روز آینده موافقت شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی پیش از این با اشاره به قرار گرفتن نام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در فهرست واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی، گفته بود: «بلوک ۱۸ درصدی سهام این شرکت در قالب بلوک‌های ۱۵، ۲ و ۱ درصدی در بورس واگذار شود.»

به گفته وی بلوک‌های ۱ و ۲ درصدی سهام این شرکت به صورت نقدی به ترتیب در روزهای ۱۱ و ۱۲ دیماه و بلوک ۱۵ درصدی سهام آن شرکت به صورت ۳۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۴ ساله اقساط در روز ۱۵ دیماه در بورس واگذار می‌شود.

به گزارش مهر، متقاضیان خریدار بلوک مدیریتی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به دلیل نواقص مدارک و مستندات درخواستی از سوی گارگروه پایش اهلیت سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس که به نظر می‌رسد با توجه به ارزش حدود ۸۰ هزار میلیارد تومانی این معامله در تکاپوی تأمین منابع مورد نیاز هستند.

کد خبر 5392102

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 11 =

  نظرات

  • IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۴
   0 0
   چرا باید اقساط 4 ساله باشد؟ این رانت به جیب چه کسانی خواهد رفت؟