۵ دانشگاه بیشترین رکورد همکاری علمی را با روسیه دارند

رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفت: دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران، تربیت مدرس، شریف و فردوسی مشهد بیشترین رکورد همکاری علمی با دانشگاه‌های روسیه را داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی نصیری قیداری در مراسم سیزدهمین نشست معاونان امور بین‌الملل دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور که صبح امروز در وزارت علوم برگزار شد گفت: جذب ارتباطات علمی و فناوری با کشور روسیه و چین بسیار مهم است. ما ۲۰ تفاهم نامه همکاری با دانشگاه روسیه داریم همچنین ۱۷ بازدید هیأت روسی از دانشگاه داشته‌ایم و همکاران شهید بهشتی از مراکز علمی روسیه ۷ بازدید داشته‌اند، ۱۷ نفر از استادان در قالب فرصت کوتاه مدت تحقیقاتی به کشور روسیه اعزام شده اند.

وی افزود: دانشگاه شهید بهشتی مرجع علمی همکاری علمی بین المللی با روسیه است و این همکاری از سال ۹۵ شروع شده است.

وی افزود: تا کنون کارگروه همکاری با روسیه ۷ نشست برگزار کرده است، فعالیت کارگروه در حوزه‌های علوم فنی مهندسی، علوم اجتماعی، علوم پایه، علوم انسانی تقسیم بندی شده است و دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران، تربیت مدرس، شریف و فردوسی مشهد بیشترین رکورد همکاری علمی با دانشگاه‌های روسیه را داشته‌اند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: لازم به ذکر است که اهمیت علوم پایه باید در کشور شناسایی شود. استاندار سازی سطوح آموزش زبان روسی در ایران نیز در حال انجام است. ما کارگاه‌هایی را در جهت آشنایی با دانشگاه‌های روسیه برگزار می‌کنیم.

کد خبر 5408630

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =