واکنش داور ایرانی به عضویت در کمیسیون اتحادیه جهانی کشتی

داور المپیکی کشتی کشورمان معتقد است عضویت او در کمیسیون داوری اتحادیه جهانی اتفاق و افتخار بزرگی برای اهالی این رشته محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مصلایی پور رئیس کمسیون داوران فدراسیون کشتی یکی از داوران المپیکی کشورمان محسوب می‌شود که به تازگی به عضویت کمیسیون داوران اتحادیه جهانی در آمده است.

این در حالی است که جامعه داوری کشتی ایران پس از مرحوم مهدی خالدی که جایگاه بسیار بالایی در داوری کشتی دنیا و فدراسیون جهانی سابق کشتی (فیلا) داشت، دیگر نتوانسته بود صاحب جایگاهی در داوری دنیا شود.

در همین راستا محمد مصلایی پور که علاوه بر عضویت در کمیسیون داروی به عنوان کمک مدرس اتحادیه جهانی کشتی نیز انتخاب شده به سایت فدراسیون گفت: با تلاشی که از سوی فدراسیون کشتی بعمل آمد، مقرر شد با حمایت از داوران جوان و با استعداد کشورمان، بتوانیم عضوی در داوری اتحادیه جهانی کشتی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به توانایی بالای داوران ایرانی، من و نیما صادقی که داوران S۱ اتحادیه جهانی کشتی هستیم به نمایندگی از جامعه داوری ایران به عنوان کمک مدرس اتحادیه جهانی کشتی انتخاب شدیم. بدیهی است این موضوع برای اولین بار در تاریخ کشتی اتفاق افتاد و دستاورد بسیار بزرگی بود.

رئیس کمسیون داوران کشتی افزود: از نظر اتحادیه جهانی کشتی، جایگاه داوران در میادین المپیک، جهانی، مسابقات قاره‌ای بسیار بالاست و همگان بر این نکته اذعان دارند که کشورهایی که نفوذ بیشتری در داوری دنیا و اتحادیه جهانی دارند، می‌توانند از این جایگاه به نفع کشتی کشورشان استفاده کنند.

مصلایی پور ادامه داد: به واقع وقتی در کمیسیون داوران اتحادیه جهانی و یا به عنوان کمک مدرس یا مدرس داوری در مسابقات مختلف حضور داشته باشیم، تأثیر بسزایی در عملکرد داوران در مبارزات نمایندگان کشورمان خواهد داشت و قطعاً تمامی آنها سعی خود را می‌کنند که نهایت دقت را در داوری برای ما انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه در فدراسیون‌های قبلی نیز تلاش شد تا بتوانیم جایگاهی در داوری دنیا داشته باشیم اما این امر محقق نشد، گفت: بعد از اینکه سند راهبری فدراسیون کشتی ارائه شد، یکی از چشم اندازهای این سند، کسب کرسی و جایگاه در کمسیون داوران اتحادیه جهانی بود. خوشبختانه زودتر از زمان هدفگذاری شده به نتیجه رسیدیم و این نشانه پیشرفت داوران کشورمان و پیگیری‌های مستمر و نتیجه بخش رئیس فدراسیون کشتی بوده است.

داور المپیکی کشتی کشورمان کسب مدال‌های رنگارنگ تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در رقابت‌های جهانی نروژ را هم در تصمیم اتحادیه جهانی و کمیسیون داوران بی تأثیر ندانست و اظهار داشت: این کرسی مختص به یک شخص نیست، مربوط به یک کشور است و حفظ آن از همه چیز مهمتر است. این مسئله بسیار مهم است که امروز دیگر در اتحادیه جهانی شنونده نیستیم بلکه نظر خواهیم داد. این کرسی اکنون به نام مصلایی پور است و امکان دارد فردا در دست یک ایرانی دیگر باشد، پس باید به فکر این باشیم که این کرسی را از دست ندهیم.

کد خبر 5411335

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha