آسمان استان سمنان ابری می‌شود/ وزش باد شدید از فردا

سمنان- نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که با استقرار سامانه کم فشار از فردا در استان سمنان شاهد افزایش ابر، برودت هوا و وزش باد شدید خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهند که نخستین روز سال جدید همراه با سامانه کم فشار و برودتی به استان سمنان می‌رسد و در نتیجه هوا ابری، همراه با افزایش ابر، وزش باد شدید و بارش پراکنده گزارش شده است همچنین به مرور بر میزان ابرها تا روز سه شنبه افزوده نیز خواهد شد و شاهد بارش‌ها در ارتفاعات استان خواهیم بود.

به این ترتیب به نظر می‌رسد ۷۲ ساعت آغازین قرن جدید در استان سمنان با ابر، وزش شدید باد و کاهش دمای هوا همراه خواهد شد پیش بینی هواشناسی برای امروز استان سمنان اما آسمان صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد در برخی شهرستان‌های استان سمنان است اما از فردا سامانه کم فشار برودتی وارد استان می‌شود.

ابرها روز بعد از سال تحویل وارد می‌شوند

پیش بینی هواشناسی برای هوای مرکز استان سمنان در روز دوشنبه و سه شنبه نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد شدید خواهد بود بیشینه و کمینه دمای هوای سمنان برای امروز ۱۸ و هفت درجه بالای صفر گزارش شده است و به نظر می‌رسد از فردا کم کم شاهد وزش باد نسبتاً شدید در این شهرستان خواهیم بود. پ

هوا در شاهرود کمی سردتر است بیشینه و کمینه دمای هوای این شهرستان برای امروز ۱۳ و چهار درجه بالای صفر گزارش شده است همچنین برای این شهرستان هم افزایش ابر، وزش باد و احتمالاً بارش پراکنده به خصوص در ارتفاعات پیش بینی شده است.

در دامغان وزش باد و ابرناکی آسمان را برای روزهای یکشنبه، دوشنبه و حتی سه شنبه خواهیم داشت بیشینه و کمینه دمای هوای دیار صد دروازه برای امروز ۱۵ و پنج درجه بالای صفر گزارش شده است امروز آسمان این شهرستان آفتابی همراه با ابرناکی است اما از فردا به میزان ابرها افزوده نیز خواهد شد.

در گرمسار آسمان آفتابی است و آفتابی نیز خواهد ماند با ورود سامانه کم فشار ابرناک به استان سمنان از فردا، قدری وزش باد شدید در این شهرستان به وقوع خواهد پیوست اما در کل طی سه روز آتی، پدیده خاص جوی را در این شهرستان شاهد نخواهیم بود.

کاهش دما و احتمال بارش پراکنده

در مجموع باید گفت آسمان استان سمنان امروز و فردا صاف تا قسمتی ابری است اما از فردا سامانه کم فشار اندک اندک وارد استان سمنان شده و در نتیجه برای روزهای دوشنبه و سه شنبه، وزش باد و افزایش ابر پیش بینی می‌شود. برای مسافران نوروزی نیز باید گفت در روزهای دوشنبه و سه شنبه شاهد وزش باد و برودت نسبی هوا خواهیم بود در نتیجه برای اسکان می‌توان به مدارس و محل‌های اسکان مراجعه کرد.

مسافران نوروزی حتماً در نظر داشته باشند که به دلیل برودت، وزش باد و احتمال رگبار پراکنده، استقرار در چادرهای مسافرتی در شهرهای استان سمنان کار درستی به نظر نمی‌رسد لذا حضور در مراکز اسکان بهترین راهکار برای ماندگاری در شهرهای استان است.

توصیه پلیس راه به مسافران این است که در هنگام بارندگی حتماً فاصله طولی و سرعت مطمئنه را رعایت و عجله‌ای برای تردد نداشته باشند زیرا حوادث بسیاری در شرایط بارش باران به وقوع می‌پیوندد چرا که بخش بسیار عمده‌ای از کنترل خودرو در اختیار راننده نیست.

کد خبر 5450864

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha