۱۷۰ واحد تولیدی نیمه فعال و راکد اصفهان به چرخه تولید بازگشتند

اصفهان- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: ۱۷۰ واحد تولیدی نیمه فعال و راکد استان براساس مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در نیمه دوم سال گذشته به چرخه فعالیت بازگشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، امیررضا نقش عصر دوشنبه در پایان یکصد و هشتاد و دومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۶۷۰ پرونده از سوی متقاضیان واحدهای تولیدی به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰ ارجاع شد که این‌ها مشکلات متعددی شامل موانع بانکی، مالیاتی، امور بیمه‌ای و یا در سایر دستگاه‌های اجرایی … داشتند.

وی افزود: از این ۶۷۰ پرونده ارجاع شده در این مدت، ۱۷۰ واحد تولیدی نیمه فعال و یا راکد در استان توانستند بر اساس مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ظرفیت اسمی خود برسند و حدود سه تا چهار هزار نفر به اشتغال استان کمک کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان با اشاره به اینکه در جلسه امروز ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز ۱۶ پرونده بررسی شد، ابراز داشت: هشت پرونده مربوط به مشکلات و موانع بانکی بر سر راه تولیدکنندگان بود و هشت پرونده دیگر واحدهای تولیدی موضوعات غیربانکی مانند تأمین اجتماعی، امور مالیاتی و میراث فرهنگی را شامل می‌شد که خوشبختانه مصوبات خوبی در راستای رفع مشکلات این صنایع داشتیم.

نقش تصریح کرد: هدف ما این است که بتوانیم بیشترین حمایت را از واحدهای تولیدی داشته باشیم و تمام قد از تولید و اشتغال در استان حمایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به روندی که ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان دارد، امید است واحدهای راکد و نیمه فعالی را که به هر حال مشکلاتی در خصوص تسهیلات بانکی، بیمه، مالیات و زیرساختی پیدا کردند، بتوانیم یک به یک رسیدگی و کمک کنیم و شاهد تحقق تعهدات اشتغال در استان باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، یکصد و هشتاد و دومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان عصر دوشنبه در استانداری اصفهان برگزار و ۱۶ پرونده مربوط به واحدهای تولیدی و صنعتی، کارآفرینی رسیدگی شد. یکی از پرونده‌ها مربوط به شرکت افزون پلاست بود که به گفته نماینده این شرکت در جلسه امروز، با کمک ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، کارگران این واحد تولیدی به کار بازگشتند. به گفته وی این مجموعه ۶۵۰ کارگر داشت که تحریم‌ها سبب شد شمار کارگران آن به ۴۰ نفر برسد اما با کمک ستاد تسهیل وضعیت این شرکت ساماندهی شد.

کد خبر 5464849

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha