سقف گذاری تحویل اقلام دارویی به داروخانه ها

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: در طرح ساماندهی ارز دارو و مقابله با خرده قاچاق دارویی، سقف گذاری تحویل اقلام دارویی به داروخانه‌ها انجام می‌شود تا دارو به دست مصرف کننده واقعی برسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی ناصحی افزود: اگر ساماندهی ارز که خواسته دولت و مجلس است اتفاق افتد، شرایط برای ساماندهی حوزه دارو نیز فراهم می‌شود.

وی گفت: همه ارکان از جمله سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی باید از نظر اعتباری برای ساماندهی حوزه دارو آمادگی داشته باشند و اگر قول دهند پرداخت‌ها به موقع انجام می‌شود ما هم در وزارت بهداشت از طریق کمیته‌های هفت گانه‌ای که تشکیل داده ایم، زمان بندی کار را مشخص کردیم و از نظر قیمت گذاری جدید کدینگ مشترک داروها و بیمه و اتباع خارجی که باید وزارت کشور تعیین کنند همه باید کامل شود تا طرح را اجرا کنیم.

ناصحی تاکید کرد: اگر این اتفاق رخ دهد در جلوگیری از قاچاق و رفع مشکلات در تولید و توزیع و پخش دارو نقش مؤثری خواهد داشت، سامانه‌هایی که داریم اگر تلفیق شود و با سایر بخش‌ها از جمله بیمه‌ها و وزارت بهداشت یکپارچه شود منابع به درستی در اختیار مصرف کننده واقعی که مردم هستند، قرار می‌گیرد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: پیشتر ۲۰ درصد داروی تولیدی یا وارداتی کشور با قیمت پایین و با یارانه دارو تهیه می‌شود که بخشی از آن قاچاق می‌شود.

وی افزود: ما حتی در طرح ساماندهی ارز برای هر خرده قاچاق هم سقف گذاری داریم. ارائه اقلام دارویی در داروخانه‌ها انجام شود تا اگر کسی به دارو احتیاج دارد به داروی مورد نیاز خود دست یابد و این یک کار اساسی در نظام سلامت است که امیدواریم به درستی اجرا شود.

کد خبر 5482473

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha