ترول های مسدود شده به توئیتر بازگشتند

به گفته یک شبکه بین المللی از داوطلبان، پس از آنکه مالک تسلا و اسپیس ایکس توئیتر را خرید، صدها پروفایل متعلق به بدترین ترول ها در این شبکه اجتماعی ظاهر شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پرس اسوسیشن، یک گروه از داوطلبان، ۱۲۰ ترول را که طی ۳ سال گذشته به طور مداوم در توئیتر مسدود و دوباره ظاهر می‌شدند را رصد کردند.

این گروه روی نفرت پراکنی و به طور خاص روی ترویج خشونت و تبعیض نژادی تمرکز کرده اند و حساب‌های کاربری مورد نظر را به توئیتر گزارش می‌دهند تا حذف شوند.

اما طبق گزارش یکی از این کاربران، از زمانی که ایلان ماسک معامله خرید توئیتر به مبلغ ۳۴.۵ میلیارد پوند را اعلام کرده است، فعالیت‌های این جمعیت که از پلتفرم بیرون رانده شده اند، بیشتر شده است.

شبکه داوطلبان یک روز قبل از اعلام این خبر به توئیتر گزارش داد ۲۸ حساب کاربری متعلق به ترول ها دوباره به پلتفرم بازگشته اند.

در ۲۵ آوریل (روز اعلام خبر خرید توئیتر) تعداد حساب‌های متعلق به ترول هایی که به پلتفرم بازگشتند به ۴۴ مورد رسید. روز پس از آن نیز ۸۶ حساب کاربری ترول شناسایی شد. یک روز بعد از معامله نیز بازگشت ۱۰۰ ترول به توئیتر شناسایی شد. اما پس از آن تعداد ترول هایی که به این شبکه اجتماعی بازگشتند به ۵۲ مورد کاهش یافت.

طبق گزارش اخیر، اکنون ۱۸۱ ترول به توئیتر بازگشته و فعال هستند. به گفته شبکه داوطلبان، آمار ترول های بازگشتی به توئیتر بسیار بالاتر از ماه‌های قبل است.

مدیر ارشد اجرایی تسلا در بیانیه‌ای در ۲۵ آوریل آزادی بیان را به سنگ بنای یک دموکراسی عملیاتی عنوان کرد. او بعداً در توئیتر شفاف سازی کرد و نوشت: منظورم از آزادی بیان مواردی است که با قانون مطابقت داشته باشد.

کد خبر 5485355

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha