تعطیلی برخی نانوایی‌ها در مشهد به دلیل کمبود آرد نیست

مشهد ـ رئیس انجمن صنفی کارخانجات آرد استان‌های خراسان گفت: در حال حاضر در تامین و توزیع آرد در خراسان هیچ مشکلی وجود ندارد و تعطیلی برخی نانوایی‌ها در مشهد به دلیل کمبود آرد نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن حسینی اظهار کرد: خوشبختانه در بحث تامین و توزیع آرد ما هیچ مشکلی در سطح استان نداریم و تعطیلی برخی نانوایی‌ها ربطی به کمبود آرد ندارد، چرا که این محصول به قیمت قبل و به فراوانی در اختیار نانوایی‌ها قرار داده‌ایم.

رئیس انجمن صنفی کارخانجات آرد استان‌های خراسان بیان کرد: به هر میزانی که نانوایی‌ها آرد نیاز داشته باشند انجمن کارخانه‌های آرد خراسان رضوی این آمادگی را دارد که به صورت شبانه روزی این محصول را به صورت فراوان توزیع کند.

وی افزود: از دیروز کارخانه‌های استان خراسان به صورت داوطلبانه آرد را بین ۳۰۰ نانوایی در سطح شهر مشهد توزیع کردند تا هیچ عذری آن‌ها برای عدم پخت و ارائه خدمات مطلوب به مردم نداشته باشند.

حسینی بیان کرد: استان‌های خراسان ۴۰ کارخانه آرد با ظرفیت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال دارند که ۲۵ تا ۳۰ درصد از ظرفیت این کارخانه‌ها فعال است.

رئیس انجمن صنفی کارخانجات آرد استان‌های خراسان اظهار کرد: عمر متوسط کارخانه‌های آرد خراسان به ۱۵ سال هم نمی‌رسد، همه آن‌ها از بهترین ماشین آلات بهره مند هستند، ظرفیت بخش خصوصی برای ذخیره سازی گندم در خراسان رضوی ۸۰۰ هزار تن بوده که در کشور بی نظیر است.

وی بیان کرد: دولت ۴۲ هزار تن گندمی که ماهانه به کارخانه‌های آرد خراسان رضوی تحویل می‌دهد را هر کیلوگرم ۶۶۵ تومان حساب می‌کند و آرد حاصل از آن را نیز هر کیلوگرم ۸۲۵ تومان خریداری می‌کند، ماهانه۲۰ هزار تن آرد به قیمت هر کیلو ۹۰۰ تومان نیز به نانوایی‌ها در خراسان اختصاص می‌یابد.

حسینی اظهار کرد: انجمن کارخانه‌های آرد خراسان رضوی آمادگی دارند، آرد فراوان به هر میزان که نانوایی ها نیاز داشته باشند به صورت شبانه روزی توزیع کنند، از امروز نیز کارخانه‌های استان داوطلبانه آرد را بین ۳۰۰ نانوایی در مشهد توزیع می‌کنند تا آنها بهانه ای برای عدم پخت نان نداشته ‌باشند.

کد خبر 5491092

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha