شهرضا با تولید سالیانه ۲۵ هزار تن انار رتبه‌ اول استان را دارد

شهرضا_ معاون فنی اجرایی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرضا گفت: شهرستان شهرضا با سطحی معادل یک هزار و ۸۵۰ هکتار باغ انار و تولید سالیانه ۲۵ هزار تن، رتبه اول استان را در تولید انار دارد.

مرتضی کافی در گفت و گو با مهر اظهار داشت: انار شهرضا از لحاظ تازه‌خوری و فراوری در رده بهترین انارهای کشور قرار دارد و بهترین ارقام بومی آن شامل «ملس» و «یاقوت شهرضا» است.

وی با اشاره به آفت عمده این محصول افزود: کرم گلوگاه انار آفت عمده این محصول است که نه تنها در شهرستان شهرضا بلکه در تمامی شهرستان‌های دارای انار کشور سالیانه مقدار قابل توجهی از محصول را از چرخه فروش و نوآوری خارج می‌کند.

معاون فنی اجرایی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرضا با اشاره به مقایسه درصد آفت زدگی شهرستان شهرضا در سال‌های گذشته، بیان داشت: در شهرستان شهرضا خسارت این محصول سالیانه متوسط بین ۲۵ تا ۳۰ درصد است اما در سال‌های گذشته به دلیل شرایط آب و هوایی میزان این خسارت بیشتر بوده است.

وی یا با توجه به روش کاهش مقدار آفت زدگی، تصریح کرد: مبارزه با این آفت نیاز به یک مبارزه تلفیقی مانند مبارزه فیزیکی و دیگر روش‌ها دارد اما مدیریت صحیح باغ، تغذیه درست، هرس صحیح و به موقع و آبیاری مطلوب می‌تواند به مقاوم سازی باغ کمک کرده و افت را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

کد خبر 5491736

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =