تکمیل بخشی از پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی سرشاخه اکباتان

مدیرعامل شرکت خاکریزآب از اتمام عملیات لوله‌گذاری در پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی سرشاخه اکباتان و آغاز عملیات اجرایی قطعه ۳ بخش تونلی این پروژه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید عبدالمهدی حسینی افزود: یکی از اقدامات در حال اجرای شرکت خاکریز آب، پروژه جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی سرشاخه اکباتان است که شامل ۲ بخش تونلی و لوله گذاری جمعاً به طول ۱۷۰۰ متر است.

مدیرعامل شرکت خاکریزآب با یادآوری اینکه بخش لوله‌گذاری پروژه به صورت ترانشه باز اجرا می‌شود، از وجود ۱۸ نقطه معارض تاسیساتی شامل شبکه کابل‌های برق فشار قوی و مخابرات، لوله‌های گاز پر فشار و شبکه توزیع آب شهری به عنوان یکی از مهمترین موانع اجرایی پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی سرشاخه اکباتان نام برد و خاطرنشان کرد: بهمن ماه سال گذشته تلاش برای جابجایی و معارضات تاسیساتی پس از ماه‌ها پیگیری و تعامل با شرکت‌های خدماتی به ثمر نشست و عملیات اجرایی این مقطع ۵۰۰ متری ضمن رفع کلیه نقاط انفصال ایجاد شده در مسیر لوله گذاری به سرانجام رسید.

وی با اعلام آغاز عملیات اجرایی قطعه سوم بخش تونلی پروژه به طول حدود ۴۰۰ متر، از به نتیجه رسیدن مجموعه اقدامات حفاری و حفاظت سازه شفت ورودی، منهول‌ها و میله‌های دسترسی به گالری تونل اصلی ظرف مدت زمان دو ماه (تا نیمه اول فروردین امسال) خبر داد.

به گفته حسینی، حفاری گالری پیشرو نیز در تمام طول قطعه سوم بخش تونلی به سرانجام رسیده و متعاقباً افزایش سطح مقطع حفاری به مقطع نهایی تونل وارد فاز اجرایی شده است؛ مرحله‌ای که طی آن انجام دقیق حفاظت موقت تونل به علت خاک نیمه پایدار مسیر بسیار حائز اهمیت است.

پیشرفت عملیات افزایش مقطع و حفاظت تونل فوق به مرز ۵۰ درصد رسیده و پیش‌بینی می‌شود این مرحله از عملیات اجرایی در صورت تأمین منابع مالی تا نیمه خردادماه سال جاری نهایی شود. لاینینگ یا بتن‌ریزی نهایی سقف و دیواره‌های تونل مرحله بعدی عملیات اجرایی به شمار می‌آید.

کد خبر 5495196

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha