حفره سیاه جمعیتی ایران را تهدید می کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، نسبت به تبعات «حفره سیاه جمعیتی» در کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، حسین قناعتی، در نشست هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به برگزاری اولین جلسه قرارگاه جمعیت، گفت: مسئله جمعیت ربطی به بقای جمهوری اسلامی ندارد، زیرا اگر حفره سیاه جمعیتی در کشور رخ دهد؛ کشورهای همسایه ما که به شدت از نظر جمعیتی سبز و جوان هستند، خطر امنیتی خواهند بود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود جمعیت عراق تا ۱۵۰ میلیون و پاکستان تا ۴۰۰ میلیون افزایش خواهند داشت و اگر افت جمعیت در ایران رخ دهد، جمعیت پیر، سر بار جامعه خواهند شد و هزاران مشکل سیاسی، اقتصادی و امنیتی به وجود خواهد آمد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تأکید بر اینکه بحث جمعیت، بحثی فرا نظام است، گفت: بحث جمعیت بحث موجودیت این ملت است و ما که به جمهوری اسلامی اعتقاد داریم مسئولیتمان مضاعف می‌شود. حتی کسانی هم که به جمهوری اسلامی اعتقاد ندارند باید ملی فکر کنند و رسالت ملی ما این است که بجنبیم و روند را اصلاح کنیم.

قناعتی به همه معاونان خود تکلیف کرد هر یک از وظایف خود در زمینه افزایش جمعیت را احصا کنند و در ادامه تأکید کرد که مجوز هیچ کنگره‌ای را بدون اینکه یک سخنرانی در رابطه با مسئله جمعیت داشته باشد صادر نکنند و از معاون آموزشی دانشگاه نیز خواست بحث جمعیت را در کوریکولوم های آموزشی بیاورد.

کد خبر 5496882

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha