تفاهم نامه برق رسانی به هفت هزار هکتار از اراضی پرورش میگو امضاشد

بندرعباس - با حضور استاندار هرمزگان، تفاهم نامه احداث تاسیسات تامین و توزیع هفت هزار هکتار از اراضی پرورش میگومنعقد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در نشست انعقاد تفاهمنامه برق رسانی به هفت هزار هکتار اراضی پرورش میگو با بیان اینکه این تفاهمنامه یکی از عملیاتی ترین مصوبات سفر ریاست محترم جمهور است گفت: عطف سفر رئیس جمهور محترم به استان یکی از در خواست ها برق رسانی به مزارع میگو بود که خوشبختانه محقق شد.

دوستی افزود: در این سفر اعتباراتی برای این مهم لحاظ شد که با تسریع دولت در تخصیص اعتبارات شاهد انعقاد این تفاهم نامه مهم و اساسی بوده ایم. امروز تفاهم نامه ایی امضا شد که هفت هزار هکتار از مزارع میگو از آن منتفع می شود و بالغ بر دوهزار شغل ایجاد میگرد.

استاندار هرمزگان افزود: این برق رسانی افزایش ۲۱ هزار تنی در تولید مزارع برق دار شده را به دنبال خواهد داشت. امید است با تلاش های صورت گرفته شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی برق رسانی تا پایان باشیم.

در ادامه مدیر کل شیلات استان هرمزگان با اشاره به اینکه این استان یکی از ظرفیت مهم پرورش میگو است گفت: ۴۵ هزار هکتار اراضی مستعد و مناسب پرورش میگو شناسایی شده در استان که ده هزار هکتار از ان تا بهره برداری شده، ده هزار هکتار نیز در حال ساخت، ده هزار هکتار موافقت اصولی صادر شده و حدود۱۵هزار هکتار نیر به شرکت شهرکهای کشاورزی واگذار گردیده است.

عبدالرسول دریایی یکی از نیاز های اساسی مزارع پرورش میگو و افزایش تولید در این مزارع را برق رسانی خواند و گفت: افزایش تولید و ایجاد و حفظ اشتغال مستقیم و غیر مستقیم از مهمترین مزایای این طرح است.

وی گفت با برق رسانی تولید این مزارع از از دوتن در هکتار به حدود پنج تا شش تن در هکتار می رسد.

مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه برق رسانی به مزرع پرورش میگو نقش بسزایی در ارتقای راندمان تولید در مزارع میگو هم از جهت کیفی و هم کمی دارد تصریح کرد: این مهم پیرو سفر رئیس جمهور محترم و مردمی به هرمزگان، و در راستای مصوبات این سفر بوده است که بخش قابل توجه ای از دغدغه های تولیدکنندگان میگوی پرورشی و بهره بردارن مزارع پرورش میگو را مرتفع ساخته است.

دریایی با بیان اینکه در این تفاهمناه اداره کل شیلات هرمزگان به عنوان متقاضی و شرکت سهامی برق منطقه ای استان هرمزگان و شرکت توزیع برق به عنوان مجری تعریف شده است افزود: موضوع این تفاهم نامه عبارت است تامین و برق رسانی به شش مجتمع پرورش میگو شامل مجتمع پرورش میگو کولغان، مجتمع پرورش میگو حسن لنگی، مجتمع پرورش میگوی سایه خوش، مجتمع پرورش میگو نقاشه، مجتمع پرورش میگو مقام و مجتمع پرورش میگو تیاب و مجاور تیاب.

وی تصریح کرد: حذف سوخت های فسیلی، افزایش تولید وامکان استفاده از سیستم های هوادهی و غذا پاش در استخرهای پرورشی ،ارتقای بهداشت و رفاه کارکنان مزارع پرورشی میگو و ... از مهمترین مزایای برق دار شدن سایت های پرورش میگو است.

کد خبر 5498723

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha