بروز فساد در جامعه زاییده ضعف در مدیریت و نظارت مسئولان است

اصفهان – دادستان کل کشور گفت: وجود و بروز فساد در جامعه زاییده ضعف در مدیریت و نظارت مسئولان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری ظهر چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب اصفهان با اشاره به اینکه دادستان همواره باید مدافع حقوق مردم باشد، اظهار داشت: دادستان دو وظیفه مهم و برجسته را عهده دار است؛ یکی پیگیری و رسیدگی به شکایات شکات و احقاق حق آن‌ها و دیگر وظیفه در حوزه حقوق عامه و حقوقی که مدعی خاص ندارد و اینجاست که دادستان شخصاً یا با تعیین معاون با بهره گیری از ابزار قانونی خود یعنی ضابطان خاص و عام و اسباب که وسیله اجرای عدالت در دستگاه قضائی هستند، از حقوق عمومی دفاع می‌کند.

وی افزود: هر کجا حقی از حقوق مردم تضییع شد، وظیفه همه ضابطان در مقام ضابطیت است، ضمن اعلام گزارش به دادستان، تمامی اقدامات لازم را به عمل آورند.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه وجود و بروز فساد در جامعه زاییده ضعف در مدیریت و نظارت مسئولان است، خاطرنشان کرد: اگر رصد، کنترل و نظارت به درستی صورت پذیرد چگونه یک مدیر یا اشخاصی می‌توانند به خود اجازه می‌دهند از بسترهای موجود به نفع منافع باندی خود سو استفاده کنند و این نشان از ضعف و عدم نظارت و رصد صحیح نظارتی دستگاه‌های مسئول دارد.

حجت الاسلام منتظری همچنین یادآور شد: از رئیس جمهور خواسته‌ایم با همان نگاه و حساسیتی که در زمان تصدی در دستگاه قضا نسبت به مبارزه با فساد داشتند، در دستگاه اجرایی نیز اجازه شکل‌گیری فساد در هیچ حوزه و زمینه‌ای داده نشود و در این زمینه دستگاه‌های اجرایی با نگاه پیشگیرانه از وقوع جرایم که یک مسأله فراقوه‌ای است، با مظاهر فساد مقابله کنند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات و سیاست‌های اصلاحی دولت در زمینه اقتصاد، بیان کرد: در بخش‌ها و حوزه‌های اقتصادی وجود گره و مشکلات به طور مستقیم به مسئولان اقتصادی برمی گردد و این مشکلات مربوط به یک یا دو سال گذشته نیست و همانگونه که رهبری معظم انقلاب همواره بر اصلاح نظام بانکی و سایر بخش‌های اقتصادی تأکید داشته‌اند، امروز انجام یک جراحی اقتصادی که دولت آن را آغاز نموده، ضروری بود.

دادستان کل کشور همچنین اضافه کرد: توفیق این طرح نیازمند تدبیر قوی و همراهی، تعامل و هم افزایی همه دستگاه‌ها و مردمی است که همواره نقش آفرین اصلی در طول انقلاب اسلامی بوده‌اند و امیدواریم مسیر این تغییرات و اقدامات اصلاحی به گونه‌ای پیش رود که کمترین مشکل و آسیب به خصوص به قشر ضعیف و کم درآمد جامعه وارد شود.

در پایان این مراسم با اهدا لوح از خدمات و تلاش‌های «علی اصفهانی» تقدیر به عمل آمد و با اعطای حکم ریاست محترم قوه قضائیه «سید محمد موسویان» به عنوان دادستان عمومی و انقلاب جدید مرکز استان منصوب شد.

سیدمحمد موسویان پیش از این مسئولیت معاونت قضائی رئیس کل دادگستری در شوراهای حل اختلاف استان را عهده دار بود.

کد خبر 5499510

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha