طراحی مدل تمدن نوین اسلامی دربرنامه هفتم توسعه لازم است

زاهدی با طرح انتظارات خود از سومین اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی گفت: اما از این جلسه انتظار داریم حداقل بستری برای طراحی مدل تمدن نوین اسلامی را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی زاهدی رئیس فراکسیون مهدویت و تمدن سازی اسلامی در سومین اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی با رویکرد موضوعی تمدن سازی اسلامی در بیانیه گام دوم و شعار گام دوم، گام آمادگی برای ظهور صبح امروز سه شنبه ۱۷ خرداد ماه برگزار شد، گفت: امیدواریم نتایج این نشست برای طراحی فضای کاری آینده مؤثر باشد. ما باید قدردان جریان امامت که همان اسلام ناب است باشیم. رهبری در بیانیه گام دوم کلید واژه تمدن نظام اسلامی را مطرح کردند و این کلیدواژه موضوعیت با مباحث اجلاسیه مهدویت دارد و آینده‌ای را که باید باشد، ترسیم کرده است.

وی با طرح این پرسش که تمدن نوین اسلامی چیست و ابعادش چیست گفت: در بیانیه گام دوم هفت محور را رهبری مشخص کردند. ما وقتی یک بنای بزرگ درست می‌کنیم نیاز، است معماری کرده و شمایی از آن را داشته باشیم. ما بنایی به نام تمدن نوین اسلامی را می‌خواهیم آماده کنیم پس اول طراحی می‌خواهد اینجاست که دانشگاه مبدا تحولات قرار داده می‌شود و معماران فرهنگی باید طراحی مختصات و ابعادی که این تمدن نوین می‌خواهد داشته باشد را بر عهده داشته باشند.

رئیس فراکسیون مهدویت و تمدن سازی اسلامی ادامه داد: حالا اگر طراحی صورت گرفت گفتمان انقلاب در این تمدن نوین چگونه می‌خواهد دیده شود؟ مردم به حاکمیت نگاه می‌کنند که چگونه رفتار کرده و به همین دلیل تمام دستگاه‌ها باید در ساخت بنای این تمدن شرکت داشته باشند و نقش دانشگاه تمدن ساز را جدی بگیرند.

وی گفت: دانشگاه خلاق مساله محور، برون داد محور و مأموریت محور است. علما هم در آن زمینه باید حضور داشته باشند و حوزه‌های علمیه نقش آفرینی کنند. اینجاست که پژوهش محوری و گفتمان روز در این خصوص مسئولیت سنگینی برای کسانی است که در حوزه علوم انسانی تولید دارند را ایجاد می‌کند.

زاهدی با طرح انتظارات خود از سومین اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی گفت: اما از این جلسه انتظار داریم حداقل بستری برای طراحی مدل تمدن نوین اسلامی را فراهم کند. برنامه هفتم توسعه در پیش است و کلیدواژه اصلی از چهل سال پیش مشخص است. بهترین آن این است که دولت و مجلس شورای اسلامی به صورت هماهنگ برنامه هفتم توسعه را بیاورند و هم افزایی بین دستگاه‌ها، علما و نخبگان علوم انسانی شکل بگیرد.

وی گفت: سرفصل‌های خوبی در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، عدالت و نقش آفرینی کلیدی به مدارس دهیم. لذا از ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم این اقدام انجام شود و کارگروه‌های مختلف آن در مجلس شکل گیرد. سرمایه گذاری‌های مادی و معنوی را پای کار آورده تا با یک حکمرانی مطلوب به مقاصد مورد نظر تمدن نوین اسلامی برسیم.

کد خبر 5508501

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha