اجازه تطهیر چهره دشمن را به کسی نمی‌دهیم

قزوین- معاون اول دادستان کل کشور گفت: اجازه نخواهیم داد کسی چهره دشمنی که در حق ملت ایران بیشترین ظلم را کرده تطهیر کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید محسن موسوی در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین که پیش از ظهر شنبه در سالن اجتماعات دادگستری قزوین برگزار شد اظهار کرد: دین اسلام برای تمام لحظات زندگی بشر برنامه دارد و برای حیات فردی و اجتماعی نظام کاملی تعریف کرده است با این حال بیشتر آموزه‌های دین حول محور حیات اجتماعی قرار دارد.

معاون اول دادستان کل کشور بیان کرد: نمونه بارز این موضوع ائمه ما هستند که در حیات فردی انسانی کامل بودند و در همه سختی‌ها و مشکلاتی که جامعه برای آنها ایجاد کرد حاضر نبودند اجتماع را ترک کنند.

وی بیان کرد: با اینکه اجتماع و زندگی اجتماعی مورد توجه و تأکید دین است، همواره تضارب آرا و دیدگاه‌های مختلف وجود دارد که اگر نظمی بر جامعه حاکم نباشد به‌سوی اضمحلال می‌رود.

موسوی تصریح کرد: درواقع دستگاه قضا ضمانت اجرای احکام و وسیله جلوگیری از اضمحلال در اسلام شناخته می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه شخص دادستان و کسی که در جایگاه قضاوت قرار می‌گیرد باید چند امتیاز ویژه داشته باشد تبیین کرد: دادستان باید جایگاه خود، لایه‌های جامعه و خودش را به‌خوبی بشناسد تا بداند که چگونه باید به هر سه این‌ها بپردازد.

حجت‌الاسلام موسوی موضوع با اشاره به این موضوع که دادستان قزوین بین دادستان‌های کشور یک چهره شاخص محسوب می‌شود عنوان کرد: ویژگی‌های یاد شده در آقای قاسمی وجود داشت و با توجه به تجارب آقای رجبی این ویژگی‌ها در او هم دیده می‌شود بااین‌حال لازم است با برنامه‌های جامع و بهتری در جهت تحول و تعالی که مدنظر حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای است قدم بردارند و قطعاً این اتفاق از گذرگاه تلاش سخت و شناخت دقیق جامعه می‌گذرد.

وی تأکید کرد: بدیهی است که خود جایگاه اگر در خدمت به مردم و نظام به بهره‌برداری نرسد ارزشی ندارد و اگر با نگاهی جز این به جایگاه حکمرانی وارد شویم موجب آسیب به‌نظام و مردم را فراهم آورده‌ایم.

معاون اول دادستان کل کشور عنوان کرد: دشمن به دنبال این است که مسئولی سرکار باشند که نه خود، نه جامعه و نه اهداف نظام را بشناسند تا مردم را ناراضی کنند، درحالی‌که دیدگاه نظام ایران اسلامی این‌گونه نیست و در همه جایگاه‌ها مردم عزیز ما شایسته خدمت هستند و در این میان دادستان نیز باید خدمتگزار مردم باشد.

این مسئول با بیان این نکته که نباید اجازه داد کسی بخواهد چهره دشمن را تطهیر کند مطرح کرد: دشمن از هیچ پلیدی‌ای در حق این مردم فروگذار نیست و اجازه نمی‌دهیم کسی چهره دشمنی که در حق ملت ایران بیشترین ظلم را کرده تطهیر کند.

حجت‌الاسلام موسوی یادآور شد: منش و روش سازگاری داشتن با مردم و خوش‌اخلاقی با مردم می‌تواند برای انقلاب سرمایه بیافریند، در دستگاه قضا این موضوع نمود بیشتری نیز دارد، همان‌طور که مورد تأکید ویژه حجت‌الاسلام اژه‌ای هم هست باید با دقت بیشتر و با بلندنظری بیشتری احکام اجرا شود چرا که کرامت انسانی برای ما جایگاه ویژه‌ای دارد و هر فردی با هر مشکلی که ایجاد کرده باشد در رتبه اول یک انسان است و در قدم بعدی نیز حرمت آبروی مؤمن بالاتر از حرکت کعبه است و این مسائل باید در دستگاه قضا نصب العین ما باشد.

وی بیان کرد: مردم ما بهترین مردم هستند و اگر نارضایتی‌ای هم در مورد خدمات نظام دارند علت را باید در این جست‌وجو کرد که شاید ما نتوانسته‌ایم آنطور که باید خدمات نظام را تبیین کنیم.

معاون اول دادستان کل کشور با اشاره به انتظاراتی که از دادستان عمومی و انقلاب وجود دارد گفت: صیانت از حقوق عامه، رصد فضای مجازی و شناسایی دست‌درازی‌ها به حقوق مردم در این فضا، اولویت دادن به نظارت بر ضابطین و زندان‌ها، آموزش مداوم ضابطین زندان‌ها، تعامل و هم‌افزایی با همه مسئولین استان، وقوف بر همه نقاط استان و… از جمله انتظاراتی است که امیدواریم دادستان جدید بر همه آن‌ها مسلط گردند.

کد خبر 5523022

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha