آغاز سی و ششمین اجلاس مدیران آموزش و پرورش از شنبه هفته آینده

معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش گفت: از روز شنبه هفته آینده تا روز دوشنبه یعنی ۳ روز کاری تمامی ۷۳۱ رئیس آموزش و پرورش گرد هم خواهیم آمد.

به گزارش خبرنگار مهر قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری سی و ششمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت هفته دولت شهیدان رجایی و باهنر بزرگ مردانی دانست که درس‌های زیادی برای معلمان به جا گذاشتند.

احمدی لاشکی در خصوص سی و ششمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور گفت: از روز شنبه هفته آینده تا روز دوشنبه یعنی ۳ روز کاری تمامی ۷۳۱ رئیس آموزش و پرورش کشور، ۳۲ مدیر کل آموزش و پرورش، ۳۱ مدیر نوسازی و تجهیز مدارس و ۳۱ مجموعه دانشگاهی دانشگاه فرهنگیان و ۳۱ مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سالن اجلاس سران کنار هم قرار خواهیم گرفت.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش‌ شعار سال را آموزش و پرورش دانش بنیان و تحول آفرین پیشران ایران قوی دانست و اعلام کرد و گفت بر مبنای این شعار را دنبال خواهیم کرد اولین هدف در این اجلاس که تمام مدیران آموزش و پرورش ایران گرد هم خواهند آمد؛ ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت و نقش معلم و آموزش و پرورش در جامعه است ما به دنبال آنیم که این دستگاه تعلیم و تربیت اعلام کنیم که چه عناصر مهمی برای تأثیرگذاری روی ۱۶ میلیون نفر دانش آموز داریم.

وی هدف دوم برگزاری این اجلاس را برنامه‌ریزی برای سال آینده تحصیلی اعلام کرد و گفت: ما برای این یک سال تحصیلی باید برنامه‌ای هدفمند داشته باشیم که سراسر کشور با یک برنامه منظم کار را پیش ببرند.

احمدی لاشکی ‌تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و عدالت آموزشی را از دیگر اهداف برگزاری این اجلاس دانست و گفت: مدت هاست قرارگاه عدالت تربیتی و نفی و آموزشی برابر راه اندازی شده و در تلاش است عدالت آموزشی را محقق کند در این اجلاس به دنبال تحقق عدالت آموزشی هستیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش‌ در تشریح کمیسیون‌های این اجلاسیه گفت: پنج کمیسیون در نظر گرفته شده است. کمیسیون اول کمیسیون الگوی حکمرانی است که توسط قرارگاه اجرای سند تحول اجرا می‌شود. کمیسیون دوم کمیسیون عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر است

کد خبر 5562724

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha