فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در اماکن مسکونی مجاز شد

شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق می‌توانند فعالیت خود را در واحدهای مسکونی به شرط رعایت ضوابط و مقررات و عدم ایجاد مزاحمت برای همسایگان، ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، با اعلام این موضوع که فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در اماکن مسکونی مجاز است، گفت: ابلاغیه آن هم به همه شهرداری‌های مناطق ارسال شده است.

وی افزود: زین پس شرکت ها و موسسات دانش بنیان براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و ابلاغیه شهرداری تهران، با رعایت ضوابط و مقررات و به شرط عدم ایجاد مزاحمت برای همسایگان، مجاز به استقرار دفاتر خود در واحدهای مسکونی هستند.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران با موضوع «ایجاد و ارتقاء زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی در راستای تحقق شهر هوشمند در شهر تهران» بیان کرد: طبق یکی از تبصره های این تفاهم‌نامه، شرکت ها و موسسات دانش بنیان و خلاق، واحدهای فناور مورد تائید وزارت علوم یا معاونت علمی و فناوری و همچنین مراکز نوآوری و شتاب دهنده ها، شرکت های دانش بنیان یا خلاق تائید شده با اولویت حوزه های مأموریتی شهرداری، به شرط عدم ایجاد مزاحمت برای همسایگان و مجاورین و اخذ مجوز از سازمان فناوری نوین و نوآور شهری، می‌توانند برابر ضوابط و مقررات، در پهنه های مختلف و در واحدهایی با کاربرد مسکونی، فعالیت کنند.

بنا بر اعلام معاون شهردار تهران، این نهاد در راستای تولی‌گری متمرکز، موظف شده است تا به منظور تسهیل‌گری، هماهنگی و یکپارچگی اقدامات حوزه نوآوری و فناوری در این نهاد، نسبت به راه‌اندازی "سازمان فناوری‌های نوین و نوآور" با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات موجود اقدام کند اما تا زمان تشکیل این سازمان، موضوعات مربوطه، از طریق مرکز هوشمند شهر تهران، قابل رسیدگی و اقدام است.

کد خبر 5563977

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha