۲۸ مرداد ۱۴۰۱، ۱۳:۵۲

به دلیل بلاتکلیفی فدراسیون‌ها؛

انتقاد رئیس کمیته ملی المپیک از وزارت ورزش/ گفتند تعلیق می‌شویم

انتقاد رئیس کمیته ملی المپیک از وزارت ورزش/ گفتند تعلیق می‌شویم

رئیس کمیته ملی المپیک می گوید مسئول برگزاری انتخابات فدراسیون‌های بلاتکلیف، وزارت ورزش است و باوجود اتمام زمان تعهد به فدراسیون‌های جهانی، این اقدام صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص تعویق انتخابات این کمیته و بلاتکلیفی انتخابات چند فدراسیون دیگر، گفت: مسئول برگزاری مجامع فدراسیون‌های بلاتکلیف، وزارت ورزش است. سکوت می‌کنم اما نمی‌توانم پاسخ کمیته بین المللی المپیک و دو فدراسیون جهانی ژیمناستیک و دوچرخه را بدهم. ما قول داده بودیم ظرف ۴۵ روز مجمع این فدراسیون‌ها را برگزار کنیم اما نکردیم و آنها هم نامه زدند که "ناچاریم شما را تعلیق کنیم".

صالحی امیری افزود: باید از وزارت سئوال کنیم چرا این دو فدراسیون بلاتکلیف هستند. مسئول برگزاری مجامع، وزارت ورزش و معاونت قهرمانی است. من قانع نیستم برای عدم برگزاری ولی به خاطر استراتژی انسجام و وحدت، سکوت می‌کنم.

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه پاسخی به فدراسیون‌های جهانی نداده است، یادآور شد: آنها گفته‌اند شما به لوزان آمدید و تعهد دادید اما در ۴۵ روز گذشته اقدامی نکردید. جوابی ندارم. شما هم باید این سئوال را از وزیر ورزش و معاون قهرمانی بپرسید. به عنوان کمیته ملی المپیک از وزیر و معاون او تقاضا می‌کنم در اولین فرصت، انتخابات فدراسیون‌های بلاتکلیف برگزار شود تا خللی در انتخابات کمیته المپیک ایجاد نشود.

به گفته صالحی امیری، بر اساس استعلام از کمیته بین المللی المپیک و طبق صراحت اساسنامه، برگزاری مجمع کمیته المپیک با حضور سرپرست فدراسیون‌ها امکانپذیر نیست و حتماً باید رئیس فدراسیون در مجمع حاضر باشد.

وی همچنین گفت: امروز که با شما صحبت می‌کنم، امکان برگزاری مجمع کمیته المپیک وجود دارد اما اگر یک فدراسیون دچار خلل شود دیگر امکانش نیست.

رئیس کمیته ملی المپیک که با برنامه «ورزش و مردم» گفتگو می‌کرد، در پایان گفت: اساسنامه می‌گوید اگر انتخابات کمیته برگزار نشد، یک ماه دیگر برگزار شود. اگر بازهم نشد یک ماه دیگر تمدید می‌شود. در صورت ادامه این وضعیت، مجمع می‌تواند زمان جدیدی را برای انتخابات تعیین کند.

کد خبر 5566971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha