۱۴۳ پروژه بخش کشاورزی خراسان‌جنوبی هفته دولت افتتاح می‌شود

بیرجند-رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: ۱۴۳ پروژه بخش کشاورزی خراسان‌جنوبی با اعتبار ۱۰۷ میلیارد تومان هفته دولت افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جعفری ظهر یکشنبه در نشست خبری اظهار کرد: از شهریور ۹۹ تا شهریور ماه ۱۴۰۰ میزان ۳۰۳ میلیارد تومان تسهیلات در بخش کشاورزی اعطا شد که این میزان در بازه زمانی شهریور ۱۴۰۰ تا به امروز به ۷۵۰ میلیارد تومان رسید.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این آمار نشان دهنده دو برابر شدن میزان تسهیلات است، بیان کرد: اعتبارات عمرانی در سال ۹۹ حدود ۱۱۴ میلیارد و ۵۸۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده که در سال ۱۴۰۰ به ۲۴۲ میلیارد و ۸۱۸ میلیون تومان رسید.

جعفری ادامه داد: در حوزه پروژه‌های بخش کشاورزی کل پروژه‌هایی که از یکم شهریور ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱ اجرا شده ۵۲۸ پروژه است.

وی ادامه داد: در حوزه آب و خاک ۳۳۶ پروژه، در حوزه امور عشایر ۲۷ پروژه، در حوزه دامپزشکی چهار پروژه، در حوزه تعاون روستایی هفت پروژه، در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی ۲۰ پروژه، در حوزه باغبانی ۴۴ پروژه، در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری ۶۰ پروژه و در حوزه شرکت شهرک‌های کشاورزی یک پروژه و در حوزه تولیدات دامی ۹ پروژه و مکانیزاسیون ۱۵ پروژه و حفظ نبات یک پروژه، زراعت دو پروژه، ترویج یک پروژه و شیلات و آبزیان یک پروژه داشته‌ایم.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه کل اعتباراتی که در این ۵۲۸ پروژه مصروف شده بیش از ۵۰۲ میلیارد تومان بوده است، گفت: در سال قبل از آن کل پروژه‌های ما ۲۷۰ پروژه بوده است.

جعفری اظهار کرد: میزان اشتغال پایدار ایجاد شده در این ۵۲۸ پروژه ۸۲۶ فرصت شغلی بوده است و ۱۸ هزار و ۴۴ نفر نیز تثبیت اشتغال داشته‌ایم.

وی درباره پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت سال جاری بیان‌کرد: در هفته دولت ۱۴۳ پروژه در بخش کشاورزی خراسان جنوبی قابل افتتاح است که بخش آب و خاک با ۹۲ پروژه بیشتر پروژه‌ها را به خود اختصاص داده است.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در بخش عشایری ۹ پروژه، دامپزشکی یک پروژه، تعاون روستایی سه پروژه، صنایع تبدیلی و تکمیلی چهار پروژه، باغبانی ۱۵ پروژه، منابع طبیعی ۱۸ پروژه و شرکت شهرک‌ها یک پروژه خواهیم داشت.

جعفری اظهارکرد: جمع کل سرمایه‌گذاری ایجاد شده برای این ۱۴۳ پروژه ۱۰۷ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: جمعیت برخوردار از این پروژه‌ها ۶۷ هزار و ۷۱۰ نفر و اشتغال ایجاد شده نیز ۱۰۱ نفر است.

کد خبر 5568825

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha