راهپیمایی مردم تهران در محکومیت اغتشاشات اخیر

نمازگزاران و اقشار مختلف مردمی تهران همزمان با دیگر شهرهای کشور امروز پس از برگزاری نماز جمعه در محکومیت اهانت به مقدسات راهپیمایی کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، نمازگزاران ظهر امروز (جمعه یک مهر ماه) بعد از اقامه نماز جمعه، در اعتراض به آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر با حضور پرشور در راهپیمایی، ناامنی‌ها را محکوم کردند.

حضور پرشمار مردم تهران در از تقاطع وصال با خیابان انقلاب آغاز شده و تا دانشگاه تهران و میدان انقلاب ادامه داشت.

مردم با سر دادن شعارهایی در محکومیت اهانت به مقدسات اعتراض خود را اعلام کردند و شعارهایی از جمله مرگ بر آمریکا، مرگ بر منافق، مرگ بر فتنه‌گر، خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، فریاد هر بسیجی مرگ بر آمریکا، منافق فتنه گر این آخرین پیام است ملت انقلابی آماده قیام است، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، مرگ بر آشوب‌گر، مرگ بر انگلیس، مرگ بر اسرائیل و … از سوی راهپیمایان سر داده شد.

راهپیمایی مردم تهران در محکومیت اغتشاشات اخیر

آنها عکس نوشته و تصاویری از رهبر معظم انقلاب و همچنین پرچم ایران را در دست داشتند.

گفتنی است مردم تهران با سر دادن شعار «نیروی انتظامی، تشکر تشکر» از حضور و تلاش خدمتگذاران نیروی انتظامی در روزهای اخیر قدردانی کردند.

همچنین گروهی از حاضران در راپیمایی با سر دادن شعارهایی همچون «سلبریتی بی‌غیرت، بصیرت! بصیرت!» از موضع‌گیری برخی چهره‌های شناخته شده گلایه کردند.

راهپیمایی مردم تهران در محکومیت اغتشاشات اخیر

نمازگزاران و مردم تهران، با حضور پرشمار و پرشور خود در مقابل درب دانشگاه تهران و با سردادن شعارهایی همچون «ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند» حمایت خود از اصل ولایت فقیه را به رخ دشمنان کشیدند.

قطعنامۀ پایانی تظاهرات محکومیت فتنه‌گران و هتاکان به مقدسات دینی

تظاهرات بزرگ مردم ایران در محکومیت فتنه‌گران و هتاکان به مقدسات دینی با صدور قطعنامه‌ای پایان یافت.

متن قطعنامه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

«وَلَنْ تَرْضَیٰ عَنْکَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَیٰ حَتَّیٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ ۗ قُلْ إِنَّ هُدَی اللَّهِ هُوَ الْهُدَیٰ»

امت اسلام در شرایطی از یک آزمون بزرگ سربلند بیرون آمده و با خلق اربعینی بی نظیر شور و شکوه اسلامی، شیعی و انقلابی خود را نمایان ساخت و بر تمام معادلات باطل و ذهنیت‌های منفی دشمنان خط بطلان کشید؛ که امواج نورانی آن تمامی مرزهای جغرافیایی و انسانی را درنوردیده، امّا با صدور دستور اهانت به ساحت قدسی قرآن و مقدسات و ارزش‌های دینی و برپایی آشوب و بلوا در شهرها، از اتاق‌های فکر استکبارجهانی، چهره پلید دشمنان قسم خورده و معاند را بیش از پیش برای همگان نمایان و بار دیگر دشمنی، رذالت و زبونی دشمنان عنود و حسود اسلام و انقلاب را به نمایش گذاشت.

امروز بیش از هر زمان دیگری درخت تومند و ریشه دار انقلاب اسلامی و ملت بزرگ و فهیم ایران اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار داشته و توانسته با توکل به ذات لایزال الهی و استمداد از عنایات خاصّۀ حضرت ولی عصر مهدی موعود «عجل الله تعالی فرجه الشریف» و با تکیه بر مبانی اسلام ناب محمدی «صلی الله علیه و آله و سلم» برگرفته از رهنمودهای رهبر فقید و بت شکن حضرت امام خمینی «رحمت الله علیه» و اطاعت از منویات حکیمانه قائد عظیم الشان حضرت امام خامنه ای «مدظله العالی»، یکی پس از دیگری قله‌های رفیع عزت و افتخار را فتح نموده و توطئه‌های شوم سران سلطه و استکبار جهانی را خنثی سازد.

امروز همه شاهدند که با عزم و اراده‌ای جهادی و انقلابی و اِعمال سیاست‌های مدبرانه داخلی و خارجی نظام اسلامی، دشمنان در رسیدن به اهداف شومشان ناکام مانده و برای نیل به اهداف پلیدشان به هر حرکت شومی دست می‌زنند.

بدخواهان نظام و دشمنان خارجی، گمان کرده‌اند خواهند توانست با ایجاد فتنه و آشوب‌های داخلی، حرکت بالنده و پیش روندۀ انقلاب الهی ما را سد کرده، حال آنکه پس از گذشت بیش از ۴ دهه از حیات طیبۀ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تمام فتنه‌های مذبوحانه آنان با شکست مواجه شده و انقلاب اسلامی با قدرت و اقتدار روز افزونش، همچنان به راه نورانی خود ادامه می‌دهد.

آنچه که طی روزهای اخیر در تهران و برخی شهرستان‌ها با فتنه انگیزی دشمنان بیرونی و نفوذی‌های داخلی سرسپرده و فریب خورده رخ داد، بیانگر طراحی شوم همه زخم خوردگان از نظام اسلامی و ایجاد خلل در مسیر اراده و پیشرفت ملت بصیر ایران اسلامی است.

ما تظاهرکنندگان همراه، همدل و هم صدا با مردم همیشه در صحنه و آگاه بیش از ۹۰۰ شهر ایران اسلامی، امروز جمعه در دومین روز از ایام نورانی هفتۀ بزرگداشت دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهدای گرانقدر، جانبازان غیور، آزادگان سرافراز و رزمندگان عزیز جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در هشت سال جنگ تحمیلی؛ آمده‌ایم تا با اجتماع باشکوه، وحدت بخش و دشمن شکن خود؛ ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های امامین انقلاب و شهدای والامقام، نفرت و انزجار و خشم انقلابی خود را از این گونه جنایت‌ها و خباثت‌های سران فتنه و عوامل مزدور و سرسپردۀ داخلی اشان فریاد کرده و با فریادهای کوبندۀ شعار «الله اکبر خامنه ای رهبر» در پایان هر بند از این قطعنامه، مطالبات و مواضع رسمی خود را اعلام کنیم:

۱ جنایت و خباثت عده‌ای معدود از عناصر خودفروخته و فریب خورده و مزدوران سرسپرده در اهانت بی‌شرمانه ه به ساحت قدسی و آتش زدن کتاب رحمت و حِکمت، قرآن مجید واهانت وقیحانه به مقدسات و ارزش‌های دینی و اعتقادات عمومی و به آتش کشیدن تعدادی از مساجد و هتک حرمت حجاب و عفاف بانوان محترمه را کاملاً مردود و شدیداً محکوم می‌کنیم.

۲- ما حاضران در این تجمع ؛ مراتب حمایت قاطع خود را از حافظان جان و مال و امنیت ، نیروی محترم انتظامی که مظهر اقتدار جمهوری اسلامی است و سایر دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی اعلام داشته و یاد و خاطره شهدای گرانقدر نیروی انتظامی را که با تقدیم شهدای عزیز حافظ امنیت کشور هستند گرامی می‌داریم و از این جان برکفان می‌خواهیم تا با قوت و قدرت به وظایف قانونی خود عمل کرده و خواب راحت را از برهم زنندگان آرامش عمومی و امنیت کشور سلب نمایند.

۳ ما تظاهر کنندگان؛ از قوۀ محترم قضائیه می‌خواهیم دراولین فرصت ممکن در اقدامی سریع و انقلابی به جرایم اغتشاشگران و آشوبگران رسیدگی و با مجرمان این حوادث اخیر برخورد قاطع قانونی نموده و نتایج رسیدگی‌های خود را در اسرع وقت به اطلاع افکارعمومی برسانند.

۴- از همگان به ویژه جوانان و نوجوانان عزیز و آگاه و فهیم ایران اسلامی می‌خواهیم در این فتنه ، همچون گذشته با شناخت حق و ملاک‌های آن و دریافت روایت‌های صحیح و معتبر از رسانه‌های رسمی کشور به ویژه صدا و سیما، با بصیرت و حفظ هوشیاری خود، دشمنان را در نیل به اهداف پلید خود ناکام بگذارند و همچنین به معاندان و نفوذی‌ها و عوامل وابستۀ آنان اعلام داشته؛ اگر چه ملت ایران از بعضی عملکردها گله مند است، اما هرگز حرکات شوم و ضد اسلامی و ضد انقلابی شما را تحمل نخواهد کرد و اگر دست از رفتارهای ننگین خود برندارید، یقیناً همانند فتنه‌های گذشته، درسی فراموش نشدنی و ضرب شستِ سختی از ملت شجاع و غیور ایران اسلامی دریافت خواهید کرد.

۵- سردار دل‌ها حاج قاسم عزیز فرمود: کل جمهوری اسلامی حرم است ؛ امروز دشمنان با کمال وقاحت و بی شرمی به بهانه یک حادثه، به تمامی مقدسات دینی و انسانی جسارت کردند، به چادر زنان پاکدامن تعرض، به تمثال مبارک شهدا، پرچم جمهوری اسلامی که به فرمایش رهبری معظم پرچم انبیا و ائمه است اهانت کردند؛ مجموعه حوادث این روزها نشان داد فوت یک خانم تنها بهانه است، اصل نظام و دین نشانه است و حکایت از آن دارد که به فرموده مصحف شریف، «دشمنان از شما راضی نخواهند شد مگر آنکه از راه و رسم آنان پیروی کنید.»

ما حاضران در تظاهرات امروز، ضمن توصیه به فریب خوردگان که مورد سو استفاده دشمنان قرار گرفته‌اند، اعلام می‌کنیم به سرعت صف خود را از عناصر معاند، سرسپرده، مزدور و مرتبط با سفارتخانه‌ها و سازمان‌های جاسوسی کشورهای بیگانه جداکرده و از مسئولان کشور می‌خواهیم عناصر اصلی این رفتارهای شنیع را به سزای اعمال ننگین خود برسانند.

۶- در این حادثۀ دردناک جسارتی بزرگ صورت گرفت و آن ظلم نابخشودنی به قرآن کریم است که عده‌ای مزدور در فضای یله و ره‌ای مجازی به قرآن جسارت کردند، بر لزوم اقدام عاجل مسئولان در سالم سازی فضای رها و مسموم مجازی، این اقدام سخیف و زشت را به شدت محکوم نموده و با عذر خواهی از محضر خداوند متعال عرض می‌کنیم آنها فکر می‌کنند با آتش زدن قرآن می‌توانند نور آن را خاموش سازند ولی همانگونه که ابوسفیان‌ها و ابوجهل ها نتوانستند از نورانیت قرآن بکاهند، این تفاله‌های استکبار نیز به حکم آیۀ « یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ » نخواهند توانست ذره‌ای از عظمت قرآن کم کنند.

ما با تمام وجود اعلام می‌کنیم تا جان در بدن داریم از قرآن و اهل بیت «علیهم السلام» و ولایت جدا نخواهیم شد و همچنان ادامه دهندۀ راه نورانی شهدا و امام شهدا بوده و دشمنان را در رسیدن به اهداف پست و پلید خود ناکام خواهیم گذاشت.

و السلام عیلکم و رحمت الله و برکاته
جمعه اول مهر ماه ۱۴۰۱ هجری خورشیدی
مطابق با ۲۶ صفر المظفر ۱۴۴۴ هجری قمری

کد خبر 5595851

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • GB ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   بجای گفت و گو با ملت و ایجاد آرامش با این کارها دارید شکاف بین مردم رو زیادتر میکنید و جنگ داخلی راه میندازید. بس کنید و سر عقل بیایید. من در انقلاب ۵۷ بودم اما بعد از انقلاب شما راه خودتون رو از اکثریت مردم جدا کردید و در شما روی همان پاشنه است بس کنید و آشتی ملی برقرار کنید..
   • IR ۱۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
    4 32
    اغتشاش گرا چادر از سر زنا کشیدن! نیروهای امنیت و بسیج و حتی مردمی که فقط تماشا میکردن رو زدن و حتی کشتن! کشته ها حدودا ۲۰ _۲۶ نفره بعد شما انتظار داری بشینیم نگاشون کنیم اموال عمومی،قرآن و مسجد رو آتیش زدن ناامنی ایجاد کردن ! به خدا توهین کردن!الان ما شکاف رو زیاد میکنیم ؟ الان کار اینا عقلانیه؟
   • حمید IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
    26 3
    شما نمیتونید خودتون رو طرفدار ملت نشون بدید وقتی اینقدر بصیرت این رو ندارید که فرق مردم و دشمن مزدور رو بفهمید
   • سعید IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
    6 15
    بهتره این و به آشوبگران بگید
   • سبحان IR ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
    3 23
    صراط مستقیم راه خداست ولایت فقیه نیروهای مصلح هرارگان نظام سپاه ارتش ...ازمردم وبرای دفاع ازمردم وکشورهستن اغتشاشگران فقط اشرارومنافقین وهرزه گرانی برای نابودی دین خداومقابله باخدا هستندلعنت برآنها
   • IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
    12 2
    می خوام منفی بدم ثبت نمیشه
  • محمدحسین IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   زنده باد جمهوری اسلامی ایران! 💚🍃🇮🇷
   • ناشناس IR ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
    4 21
    مرگ بر اغتشاش گرمزدور..ننگ بر شماوطن فروشان خائن
  • مهدی کریمی IR ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   20 3
   با این کار فقط بین مردم فاصله میفته بابا این روش درست نیست ی روز اونا بروز شما آخرش چرا خواسته مردم توجه نمیکنید
  • فاطمه IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   4 28
   درود بر جمهوری اسلامی
  • عمادی AE ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   1 14
   بنظر من امر به معروف ونهی از منکرراکنار بگذارید وبا قوانین سفت وسخت مث جریمه های نقدی در ابتدا و درنهایت با محدویت های اجتماعی مثل حذف یارانه ، عدم حضور در مکانهای دولتی و حتی غیر دولتی .حذف استفاده از امکانات اجتماعی مثل مترو واتوبوس و تاکسی .....بدون داد وبیداد وخونریزی حد وحدود قانورا معین کنید
  • IR ۱۵:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   16 22
   جانم فدای رهبر، جانم فدای ایران،جانم فدای اسلام
  • IR ۱۵:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   27 13
   زنده باد آزادی زنده باد مردم
  • کیان IR ۱۷:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   2 41
   خانواده ای مهسا امینی..باید به بدترین شکل ممکن محاکمه بشن..اقا ما قبول داریم این دختر رو ترسوندن و فوت کرد...ولی ولی خانوادش این همه کشته این همه خسارت رو به کشور وارد کردن. و با تحریک کردن مردم را را برای منافق باز گذاشتن..باید خانوادش و دائی اش باید محاکمه بشن
  • کیان IR ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   24 11
   درود بر ایران قدرتمند مرگ بر منافق.و برانداز احمق 🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷💪💪💪💪💪💪💪🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
  • زهرا IR ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   7 14
   هرکسی که به هر بهانه ای قصد ضربه زدن به این نظام رو با مشت محکم ما مواجه خواهد شد این انقلاب خون زیاد داده اجازه نمیدیم خون شهیدانمون پایمال بشه تا آخرین قطره ی خون پای نظاممون ورهبر عزیزمون هستیم این هایی که به مقدسات ما توهین کردند وقران اتش زدند وبه حجاب توهین کردند مشتی خائن خود فروخته هستند
  • زهرا IR ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   17 10
   هرکسی که به هر بهانه ای قصد ضربه زدن به این نظام رو با مشت محکم ما مواجه خواهد شد این انقلاب خون زیاد داده اجازه نمیدیم خون شهیدانمون پایمال بشه تا آخرین قطره ی خون پای نظاممون ورهبر عزیزمون هستیم این هایی که به مقدسات ما توهین کردند وقران اتش زدند وبه حجاب توهین کردند مشتی خائن خود فروخته هستند
  • بازنشسته بی تقصیر IR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   11 17
   ماهمه ایرانی هستیم ومعتقدمخالف کشتاروظلم ترابخدالحظه ای فکرکنیدبدون تاسب اندیشه بخواسته چندساله مردم مخالف دزدی وناحقی بعدببینیدحق باکیست
  • ابراهیم IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
   12 24
   آقای مهران مدیری وآقای امین حیایی وبقیه آقا وخانم های بازیگر می خواستم بپرسم نظرتون در مورد اینها که امروز اومدن تظاهرات چیه آیا ناراحت نیستید که ....؟نظرتون در مورد ۳۵ نفری که تو این چند شب خانوادشون داغدار شدن چیه این ها تقصیر کیه تقصیر شما که حتما نیس یه وقت خدای نکرده خم به ابرو نیارید .
  • Ali IR ۰۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
   7 12
   خدانگح تون داره انشاالله این فروخته شده هارابایدشناسایی وعدام اش کنیدجمع کندبیرن
  • رسول پورحبیب AE ۰۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
   14 15
   آمریکاهیچ غلطی نمیتواندبکند
  • رسول پورحبیب AE ۰۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
   10 6
   آمریکاهیچ غلطی نمیتواندبکند
  • رسول پورحبیب AE ۰۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
   5 8
   آمریکاهیچ غلطی نمیتواندبکند
  • IR ۲۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۲
   2 4
   مملکت دو قطبی شده ، باید هر دو طرف یک مقدار از خواسته‌هاشون کوتاه بیان و به نظر مقابل هم توجه کنن وگرنه بد سرنوشتی گریبان کشور رو میگیره
  • کوچه بی نام IR ۰۷:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
   0 3
   ای کاش قبل از اغتشاش به مردم هم فراخوان اعتراض به حق می‌دادید اونوقت خودتون چشماتون میشد ۴ از خیل جمعیت هرچند خبرگزاری مهر فقط چیزی که به نفعشون هستش رو انتشار میده
  • کوچه بی نام IR ۰۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
   0 1
   خوب خبرگزاری مهر نظرتون راجب توییت شدن هشتگ مهسا امینی چیه ۸۰ میلیون ۸۰ میلیون ۸۰ میلیون بار توییت شده ای کاش به معترضان هم برای راهپیمایی فراخوان میدادید
   • IR ۱۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
    0 0
    نظر خوانندگان درباره سیستم اتوماتیک افراد برای منفی مثبت فیک چیه؟