۴۰ هکتار از زمین یک شرکت به شهرک صنعتی آمل واگذار شد

آمل- استاندار مازندران از اجرایی شدن مصوبه هیئت دولت مبنی بر واگذاری حدود ۴۰ هکتار زمین یک شرکت به شهرک صنعتی امامزاده عبداله شهرستان آمل خبر داد.

سید محمود حسینی پور در حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل به خبرنگار مهر گفت: شرکت دیزل سنگین ایران در همجواری با شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل واقع شده وبا درخواست هیئت امنا و حجم بالای تقاضای متقاضیان برای توسعه و ایجاد واحدهای جدید تولیدی و توسعه‌ای و کمبود زمین در این شهرک در سفر ۲۰ اسفندماه سال گذشته هیئت دولت به مازندران به عنوان یک مطالبه جدی مطرح و خوشبختانه با مصوبه‌ای سوی دولت این واگذاری مورد موافقت قرار گرفت.

استاندار مازندران همچنین از تصویب ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه درگردش و حمایتی به دو واحد تولیدی شرکت دلوسه و لبنیات هراز آمل در ستاد تسهیل استان خبر داد وگفت: این دو واحد تولیدی از شرکت‌های موفق در امر تولیدات غذایی و اشتغالزایی استان هستند که باید مورد حمایت قرار گیرند.

حسینی پور همچنین به مصوبات دیگر ستاد تسهیل واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل اشاره کرد و گفت: ورودی جاده امامزاده عبداله به شهرک صنعتی ونیز آستان مقدس امامزاده عبدالله بسیار ناهموار و مورد گلایه صاحبان شهرک و اهالی شهر و بخش امامزاده عبدالله بوده که مقرر شده در مدت حدود دو ماه هم تعریض و روکش آسفالت داده شود.

توسعه خط ریلی به شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل

وی افزود: آستان مقدس امامزاده عبدالله به عنوان یک شهر گردشگری و مذهبی در مازندران نیز مطرح است و سالانه پذیرای هزاران زائر و مسافر داخلی و خارجی است و زیبنده این شهر واین مکان نیست که از جاده دسترسی مناسب بی بهره باشد.

استاندارمازندران همچنین به ظرفیت‌های ایجاد شده در شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل نیز اشاره کرد وگفت: شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل یکی از قطب‌های مهم صنعتی در مازندران است و برای تکمیل زیرساخت‌های این شهرک باید اقدام‌های متناسب با حجم تولیدات وشرکت های معتبر آن در این شهرک ایجاد شود.

حسینی پور ازاتصال خط جدید ریلی به شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل برای تقویت تبادل کالا ازاین شهرک به استان‌های مختلف و حتی کشورهای همسایه خبر داد وگفت: تقویت و توسعه همه جانبه این شهرک وتولیدات صنعتی آن نیازمند برنامه ریزی درازمدت است که باعث شکوفایی صادرات ایران به کشورهای عربی، آسیای مرکزی و اروپایی خواهد شد.

ساخت المان‌های متناسب با شهرک‌های صنعتی

وی همچنین با بیان اینکه ساخت المان‌های متناسب با تولیدات و ظرفیت‌های شهرک‌های صنعتی در مازندران را یک مطالبه جدی دانست وگفت: متأسفانه در این بخش به زیباسازی و هویت بخشی شهرک‌های صنعتی استان هیچ توجهی نشده و باید در کنار ایجاد تولید واشتغال، جاذبه‌های زیبایی بخش با ساخت المان‌های متناسب با حجم بالای تولید درآن شهرک ساخته ونصب شود.

حدود ۸۰ هزار نفر به صورت مستقیم در واحدهای تولیدی و صنعتی استان اشتغال دارند و از مجموع ۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی استان، ۴۶۱ واحد در بخش ماشین‌آلات و فلزات اساسی، ۱۳۹ واحد در بخش برق و الکترونیک، ۱۱۵ واحد در بخش نساجی، ۴۰۸ واحد در بخش محصولات شیمیایی، ۲۱۶ واحد در بخش سلولزی، ۵۳۰ واحد در بخش کانی غیرفلزی و ۳۶۷ واحد صنعتی نیز در بخش تولید محصولات غذایی مشغول فعالیت هستند. بیشترین سهم واحدهای صنعتی استان نیز متعلق به شهرستان آمل است که حدود ۴۰۰ واحد صنعتی فعال دارد.

کد خبر 5602747

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha