راه‌اندازی سامانه صدور الکترونیکی مجوز مؤسسات و مراکز غیردولتی

سرپرست مرکز مشارکت‌های مردمی، مؤسسات غیردولتی و توانمندسازی بهزیستی کشور از راه‌اندازی سامانه صدور الکترونیکی مجوز مؤسسات و مراکز غیردولتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی ربوبی از راه‌اندازی سامانه صدور الکترونیکی مجوز مؤسسات و مراکز غیردولتی خبر داد و گفت: این سامانه با هدف سهولت و دسترسی آسان متقاضیان برای ارائه درخواست و اقدام به دریافت مجوز مؤسسات و مراکز غیردولتی راه‌اندازی و از طریق درگاه اینترنتی درگاه ملی مجوزها به نشانی mojavez.ir در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

سرپرست مرکز مشارکت‌های مردمی، مؤسسات غیردولتی و توانمندسازی بهزیستی کشور، ادامه داد: متقاضیان پس از ورود به درگاه مذکور می‌توانند تمام شرایط و مدارک لازم برای دریافت مجوز را مطالعه و نسبت به دریافت مجوز مؤسسه و مرکز غیردولتی موردنظر خود اقدام کنند؛ از آنجا که فرآیند دریافت مجوز از طریق سامانه کوتاه‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود، متقاضیان می‌توانند بدون مراجعه به بهزیستی، در سراسر کشور درخواست خود را به صورت الکترونیکی ثبت و پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه تمدید و تعویض مجوزهایی که از طریق این سامانه صادر شده به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، تصریح کرد: امکان تمدید مجوزهایی که درگذشته و خارج از سامانه صادر شده است در آینده فراهم می‌شود.

به گفته این مقام مسئول، سازمان بهزیستی کشور در راستانی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، وظایف غیرحاکمیتی خود را براساس موارد مندرج در ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به بخش غیردولتی واگذار می‌کند تا خیرین و متخصصین بتوانند در قالب تأسیس مؤسسه و مرکز غیردولتی نسبت به ارائه خدمات به جامعه هدف اقدام کنند؛ در حال حاضر ۱۳ هزار و ۸۷۳ مرکز و ۴ هزار ۸۲۴ مؤسسه غیردولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی قرار دارد.

کد خبر 5641343

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha