مصرف روی در مزارع کشاورزی افزایش یابد/ لزوم دقت در مصرف کود و سم

قزوین- استاد گروه خاک‌شناسی دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر رعایت صحیح کود و سم گفت: مصرف روی در مزارع کشاورزی افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جعفر ملکوتی در همایش خاک با بیان اینکه مصرف روی در مزارع کشاورزی افزایش یابد، اظهار کرد: در مزارع و باغات که با کمبود روی مواجه هستند عنصر کادمیم افزایش می‌یابد و کیفیت محصول تولیدی کاهش یافته و استاندارد لازم برای صادرات را نخواهد داشت.

وی بیان کرد: در تولید محصولات کشاورزی بایستی میزان کود و سم مورد نیاز را بهینه و درست استفاده کنیم.

ملکوتی یادآور شد: مصرف مناسب روی در گیاهان باعث افزایش عملکرد محصولات کشاورزی، بهبود کیفیت و خوش خوراکی محصولات زراعی و باغی به ویژه تسهیل صادرات، غنی سازی محصولات زراعی و باغی در راستای سلامت جامعه و فعال سازی تعداد زیادی از آنزیم‌های گیاهی می‌شود.

وی یادآور شد: تحقیقات ثابت کرده که رابطه تنگاتنگی بین خاک سالم، گیه سالم و انسان سالم وجود دارد و منشأ اکثر کمبودها و بیماری‌های انسانی به سو تغذیه بر می‌گردد.

ملکوتی، کمبود کربنات در آب آبیاری کشاورزی، پایین بودن مواد آلی در خاک‌های زراعی، حاکمیت تنش خشکی در مزارع، آهکی بودن خاک و مصرف نامتعادل کودها را از مهمترین عوامل در ناهنجاری تغذیه‌ای در کشور ذکر کرد.

این استاد دانشگاه گفت: تغذیه نامتعادل گیاهی (مصرف نامتعادل کودها) که متأسفانه امروزه گریبانگیر بخش کشاورزی کشور شده علاوه بر کاهش عملکرد هکتاری (کمی و کیفی) محصولات کشاورزی؛ منجر به سو تغذیه انسان شده که علائم آن در جامعه به مشکلات و آسیب به سلامتی انسان است.

وی افزایش میزان مواد آلی، رواج کودهای زیستی خاک‌های زراعی کشور، رعایت اصول مصرف بهینه کودی، غنی سازی تولیدات کشاورزی درمزارع، باغ‌ها و مراتع کشور و مصرف نان سبوس دار غنی شده برای ارتقای سطح سلامت جامعه را از مهمترین راهکارها ذکر کرد.

کد خبر 5645828

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha