۲۹ آذر ۱۴۰۱، ۸:۵۹

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه:

شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان کمبود ۴۰۰ راننده دارد

شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان کمبود ۴۰۰ راننده دارد

اصفهان- مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه از کمبود ۴۰۰ راننده در این شرکت خبر داد و گفت: سال آینده نیز حدود یکصد راننده اتوبوس شرکت واحد اصفهان بازنشسته خواهند شد.

سید عباس روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان یک هزار و ۳۰۰ نفر راننده دارد، اظهار داشت: این شرکت با کمبود راننده رو به رو است و هم اکنون ۴۰۰ نفر نیرو کم دارد و این در حالی است که تا یک سال آینده نیز حدود یکصد نفر از رانندگان ما بازنشسته خواهند شد.

وی اضافه کرد: تعدادی اتوبوس واحد نیز مربوط به بخش خصوصی است که افراد اتوبوس دارند و تحت نظارت ما کار می‌کنند و شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان به آنان یارانه می‌پردازد که هزینه‌های ایشان را پوشش دهد.

روحانی با اشاره به اینکه رانندگی اتوبوس‌های شهری جزو مشاغل سخت و زیان آور بوده و فرسودگی رانندگان بالاست، افزود: باید توجه داشت که این شغل از نظر فیزیکی دشواری‌هایی دارد و علاوه بر آن راننده اتوبوس واحد در سطح شهر و مرکز آلودگی کار می‌کنند.‌

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی اصفهان و حومه با اشاره به مطالبات و خواسته‌های رانندگان این شرکت، خاطرنشان کرد: مطالبات ایشان بحق بوده و در یک سال و نیم گذشته تلاش کردیم در حوزه رفاهیات، خواسته‌های آنان تأمین و برطرف شود اما با وجود سختی‌های این شغل، تأمین رفاهیات مطلق نیست.

روحانی با بیان اینکه به لحاظ حقوق و مزایا و امکانات رفاهی و تجهیزات اتوبوس تلاش کردیم که خواسته‌های رانندگان تأمین شود، ابراز داشت: از نظر بیمه‌ای رانندگان مشکلی ندارند و تلاش شده که دغدغه‌ای نداشته باشند تا بتوانند با آسایش خاطر و راحت کار کنند.

رانندگان شرکت واحد در ناآرامی‌های اخیر آسیب دیدند

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی اصفهان و حومه درخصوص میزان خسارت این شرکت در ناآرامی‌های اخیر، گفت: نسبت به سال ۱۳۹۸ خسارت چندانی در ناآرامی‌های اخیر نداشتیم زیرا در سال ۹۸ تعداد زیادی اتوبوس از بین رفت اما امسال رضایتمندی رانندگان ما باعث شد که ایشان اصلاً وارد این مباحث نشوند و مردانه پای کار ایستادند و حتی رانندگان شرکت واحد اصفهان در ناآرامی‌های اخیر دچار آسیب شدند اما اتوبوس‌ها خسارت جدی ندید و بعضاً شیشه تعدادی اتوبوس شکسته شد.

اتوبوس‌های شهری جدید وارد ناوگان می‌شود

روحانی با بیان اینکه تیرماه ۱۳۹۹ شمار اتوبوس‌های فعال ناوگان ۳۹۵ دستگاه بود و اکنون حدود ۷۰۰ دستگاه در سطح شهر خدمات رسانی می‌کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع کرونا در آن زمان و خرابی شماری از اتوبوس‌ها، ناوگان با این تعداد خدمات رسانی می‌کرد و نیاز به توسعه ناوگان بود که از این رو خرید و بازسازی اتوبوس شهری را در دستور کار قرار دادیم.

وی با اشاره به اینکه طی یکسال اخیر ۵۳ دستگاه میدل باس و ۴۵ دستگاه اتوبوس بنز برای ناوگان اتوبوس شهری خریداری شده، گفت: این اتوبوس‌ها پس از نصب سیستم کارت خوان و تکمیل وارد ناوگان می‌شود ضمن اینکه ۸۵ دستگاه اتوبوس نیز خریداری و پول به حساب کارخانه واریز شده تا خرداد سال آینده (۱۴۰۲) وارد چرخه ناوگان شوند.

کد خبر 5660145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha