۲۹ آذر ۱۴۰۱، ۱۴:۵۸

مراجعه روزانه بیش از ۶ میلیون دانش آموز به شبکه شاد

مراجعه روزانه بیش از ۶ میلیون دانش آموز به شبکه شاد

میانگین حضور روزانه دانش آموزان مقطع ابتدایی به شبکه شاد بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار، متوسطه اول بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار و متوسطه دوم بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، بنا بر آمار ثبت شده در شبکه شاد در روزهای ۱۹ تا ۲۱ آذر که فرآیند آموزش مدارس در برخی از استان‌های کشور به دلیل آلودگی هوا به صورت غیر حضوری برگزار شد، به طور میانگین در هر روز بیش از شش میلیون و چهارصد هزار دانش آموز در شبکه شاد حضور داشته و آموزش خود را در این بستر دنبال کردند.

تعداد کاربران یکتا که در شبکه شاد فعالیت داشته‌اند بیش از ۹ میلیون نفر بوده و طبق آمار منتشر شده، میانگین حضور روزانه دانش آموزان مقطع ابتدایی بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار، متوسطه اول بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار و متوسطه دوم بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز بوده است.

همچنین دانش آموزان و معلمان استان‌های خراسان رضوی، تهران، آذربایجان شرقی و خوزستان که مشمول مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا بودند بیشترین حضور را در شبکه شاد داشتند که بیانگر فعال بودن مدارس و کلاس‌های درسی در زمان آموزش غیرحضوری است.

از سوی دیگر تعداد فایل‌های جا به جا شده نیز از ۲۰ میلیون در روز ۱۸ آذر که کلاس‌های درسی در بیشتر مناطق ایران به صورت حضوری برگزار می‌شد به بیش از ۴۰ میلیون فایل در روزهایی که مدارس به دلایل آلودگی هوا به صورت غیرحضوری برگزار شد، رسید و میانگین پیام‌های مبادله شده از ۱۸ میلیون به نزدیک ۳۰ میلیون پیام رسید که این آمار نیز نشانگر حضور فعال مدارس مختلف کشور در شبکه شاد است.

گفتنی است پیشتر وزیر آموزش و پرورش بیان کرده بود در هنگام آلودگی، بارش باران و مسائلی از این دست مدارس به صورت غیرحضوری و در شبکه شاد برگزار خواهد شد.

کد خبر 5660629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha