۹ فروردین ۱۴۰۲، ۱۰:۳۹

شریفی مطرح کرد؛

خدماتی که برای بازی سازان مشمولان سربازی در نظر گرفته شده است

خدماتی که برای بازی سازان مشمولان سربازی در نظر گرفته شده است

مدیر انستیتو ملی بازی سازی گفت: درصدد هستیم تا کسانی که مشمول خدمت سربازی هستند، با استقرار در مرکز رشد پروژه‌ها را دریافت کنند، همزمان هم مستقر باشند و هم این دوره سربازی را سپری کنند.

فرزانه شریفی مدیر انستیتو ملی بازی سازی در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: اواخر اسفند سال گذشته بود که فراخوان جذب تیم در مرکز رشد بازی سازی را منتشر کردیم و از بهترین منتورها در تبلیغات مان استفاده کرده‌ایم. این فراخوان سالانه طی دو مرتبه منتشر می‌شود و امسال با شرایط ویژه و امکانات ویژه‌تری جذب تیم‌ها را در مرکز رشد بازی سازی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: منتورها به لحاظ کمی و کیفی افزایش قابل توجهی داشته‌اند و در این دوره شاهد حضور متخصصانی همچون محسن سعیدی، امین منتظری، ابوالفضل سجادی و نوید شادرخ هستیم. همچنین اساتید بزرگ دیگری در ایران هستند که به عنوان منتور به ما کمک می‌کنند.

مدیر انستیتو ملی بازی سازی گفت: مرکز رشد با ناشری همکاری خود را آغاز کرده است که می‌توان به «کوییز آف کینز» اشاره کرد. این استودیو به انتشار بازی‌های نوپایی می‌پردازد که در مرکز رشد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ساخته می‌شود. به نوعی این اقدام و همکاری روند مسیر تیم‌های بازی ساز نوپا را راحت تر می‌کند.

وی افزود: در این فراخوان کاربرگ استقرار را منتشر کردیم. تیم‌های متقاضی کاربرگ را تهیه و پر می‌کنند و سپس روزمه های شأن را به آن پیوست کرده و برای مان ارسال کنند. همه این تیم‌ها طبق شاخص‌هایی طی چند مرحله بررسی می‌شود. این پروسه حتماً باید طی شود و به این صورت نیست که هر تیم یا هر فردی که مراجعه کند، امکان جذب و استقرارش وجود داشته باشد.

شریفی گفت: مرکز استفرار مرکز رشد واقع در خیابان مطهری، خیابان مفتح شمالی، کوچه گلزار غربی، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای است؛ محل مرکز رشد تغییراتی کرده است و از امسال آماده استقرار تیم‌ها خواهد بود.

وی ادامه داد: درصدد هستیم که با کمک نیروی هوایی، زمینی، دریایی و ارتش جمهوری اسلامی شرایطی را فراهم کنیم تا کسانی که مشمول خدمت سربازی هستند، با استقرار در مرکز رشد این پروژه‌ها را دریافت کنند، همزمان هم مستقر باشند و هم این دوره را سپری کنند.

مدیر انستیتو ملی بازی سازی گفت: ما امکان استقرار را برای تیم‌های غیر تهرانی فراهم کرده ایم؛ کمااینکه از قبل هم این روال بوده است و از استان‌هایی همچون چهارمحال و بختیاری، شهرکرد، یزد و بوشهر تیم‌هایی داریم که جذب مرکز رشد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای هستند و از دور خدمات متنورینگ را دریافت می‌کنند. از برکات اردوهای‌های آموزشی استانی بوده که یک سری تیم‌ها را شناسایی کردیم و خدمات آموزشی ارائه می‌کنیم و در نهایت از منتورها آموزش‌ها را مرتباً دریافت می‌کنند.

کد خبر 5741406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha