۱۷ مرداد ۱۴۰۲، ۱۶:۰۸

دغدغه کمانداران بابت تجهیزات در آستانه بازی‌های آسیایی

دغدغه کمانداران بابت تجهیزات در آستانه بازی‌های آسیایی

تجهیزات و کمبودهای آن از مواردی بود که در جریان بازدید دبیرکل کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی تیروکمان مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک و برخی از اعضای هیات اجرایی امروز سه شنبه از اردوی تیم ملی تیروکمان در سایت آزادی بازدید کردند.

مناف هاشمی: پرداخت ویژه ای به تیروکمان خواهیم داشت

در جریان این بازدید مناف هاشمی در بازدید از اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان گفت: امروز آمدیم تا به این تیم خسته نباشید بگوییم. زیرساخت‌ها و کمک به فدراسیون‌ها با وزارت ورزش است و کمیته ملی المپیک نیز هدایت کننده کاروان‌هاست. هزینه اعزام و پشتیبانی و پاداش با ما است و بهترین تصمیمات برای امکانات و نیازهای شما گرفته شد. امکانات ما با رقبا قابل مقایسه نیست و با مقدورات کشور، تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: این هفته پرداخت ویژه به فدراسیون تیراندازی با کمان خواهیم داشت. ما پرداخت می‌کنیم و تشخیص مصرف آن با رئیس است.

هاشمی عنوان کرد: امروز، آخرین روزی است که می‌توانیم اصلاحات انجام بدهیم. متناسب با تعداد ورزشکار می‌توانیم همراه داشته باشیم. شاخص‌های اعزام ورزشکاران در ستاد عالی بازی‌ها در حوزه فنی بررسی شد و افراد با شاخص‌ها جهت اعزام انتخاب شدند. زمان تغییر و تحولات گذشت و ۴ بار به ما فرصت دادند. تیراندازی با کمان جابه‌جایی انجام داد و تا ظهر اصلاحیه انجام می‌شود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: پاداش خوبی برای مدال‌آوران، سرمربی و مربی و سرپرست در نظر گرفته شده است. بدهی از گذشته در بحث پاداش مانده که کمیته ملی المپیک درگیر آن نیست. ما صحبت‌های شما را به وزارت و دولت منتقل می‌کنیم و امیدوارم پرداخت شود و با انگیزه خوبی اعزام شوید.

دغدغه کمانداران بابت تجهیزات در آستانه بازی‌های آسیایی

شعبانی بهار: در بازی های آسیایی ۹ ورزشکار داریم

غلامرضا شعبانی‌بهار رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان درباره وضعیت ملی‌پوشان پیش از بازی‌های آسیایی، اظهار داشت: مدال در بازی‌های آسیایی دور از دسترس نیست و ما خیلی امیدواریم. پالیزبان در کاپ آسیا هم رکورد کشور را جابه‌جا کرد و هم قهرمان شد. در بخش تیمی هم وضعیت خوبی داریم. در بخش مردان ۳ ورزشکار تکمیل است، ۴ ورزشکار هم در ریکرو داریم. خانم نعمتی هم در ترکیب ما قرار دارد.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان در ادامه صحبت‌هایش، خاطرنشان کرد: اتفاقات خوبی در ریکرو به وجود آمده است. رکورد ایران دست میلاد وزیری بود، خوشبختانه گلشنی که یک دانش‌آموز است رکورد را ارتقا داده است. این برای ما جای خوشحالی و امیدواری است. رضا شبانی هم در چند سالی است که در تیم ملی کار می‌کند. ما در ریکرو جهانی مدالی نداشتیم اما رضا شبانی موفق شد در مسابقات دانشجویان جهان مدال بگیرد. تمام این اتفاقات را مدیون هدایت مربی‌مان هستیم.

شعبانی بهار تاکید کرد: اشرفی هم عضو تیم ملی ما است و سابقه طولانی در رده ملی دارد. این ترکیب ۳ نفره تیم ما در مسابقات بازی‌های آسیایی خواهد بود. در بخش بانوان هم یک نفر همراه تیم ریکرو خواهد بود که هم تیمی و میکس ما تکمیل خواهد بود. خانم نعمتی هم به ریکرو ما اضافه شد و در مجموع ۹ نفر ورزشکار در بازی‌های آسیایی خواهیم داشت و با مربیان و سرپرست این تعداد به عدد ۱۳ خواهد رسید. در ریکرو و کامپوند منتظر اتفاقات خوبی هستیم.

هونگ سو: کمانداران کمی دیگر پیشرفت کنند می توانند مدعی باشند

هونگ سرمربی کره ای تیروکمان در بازدید دبیرکل کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی تیرکمان گفت: ورزشکاران با انرژی زیاد به مسابقات می روند و نتایج خوبی می گیرند. شرایط حال ورزشکاران هر روز رو به پیشرفت است و یک‌ مقدار دیگر پیشرفت کنند می توانند مدعی مدال باشند. پالیزبان در سطح نفرات اول جهان است و می تواند مدال بگیرد.

او افزود: در ریکرو مردان هم رکورد ایران بعد از سال ها شکسته شد. یکی از ورزشکاران که افسوس می خوریم کنار ما نیست، پور ماهانی است. او بهترین ورزشکار ما است که در وضعیت حاضر در بازی های آسیایی کنار ما نیست. یسنا پورماهانی تا الان بهترین ورزشکار ما بوده اما چون فکر کردیم باید در بهترین حالت اعزام شود، فلاح را انتخاب کردیم. با پورماهانی صحبت کردیم و گفت مشکلی ندارد و فلاح اعزام شود. اکنون درخواست دارم پورماهانی نیز اعزام شود.

پالیزبان: در مورد تجهیزات دغدغه زیادی داریم

محمدصالح پالیزبان ملی پوش تیروکمان ایران با ابراز ناراحتی از کمبود امکانات و لوازم مصرفی برای پیگیری تمرینات، بیان کرد: من دو درخواست را دارم اول اینکه در بحث تجهیزات به ما کمک شود و ما دغدغه زیادی در این مسئله داریم. تیر مهم‌ترین ابزار ما برای مسابقه است و در این بخش نیاز به کمک شما مسئولان داریم.

مناف هاشمی در واکنش به این صحبت ملی پوش تیر و کمان سوال کرد که هزینه تیر چقدر است و پالیزبان عنوان کرد برای هر نفر حدود ۷۰ میلیون تومان است.

پالیزبان همچنین عنوان کرد: من قصد دخالت در کار شما را ندارم اما در مورد سهمیه‌های بازیهای آسیایی درخواست اضافه شدن یک تا دو سهمیه دیگر را هم در کامپوند دارم چون فاصله رکوردی بین ما بسیار محدود است.

یسنا پورماهان، دیگر ملی پوش ایران نیز گفت: صحبت جدیدی نیست و فقط می‌خواهم روی حرف‌های آقای پالیزبان تاکید کنم. ما واقعا از نظر لوازم مصرفی و تجهیزات مشکلات زیادی داریم. هزینه‌ها سنگین است و ما خیلی از لوازم مصرفی استفاده می‌کنیم که امیدوارم ما را کمک کنید.

او با انتقاد از سهمیه کم تیروکمان دختران در بازیهای آسیایی نیز تصریح کرد: دختران تنها یک سهمیه دارند که خوب نیست و فشار را روی ما زیاد می‌کند. نمی‌توانیم در مسابقات تیمی هم شرکت کنیم و این تک سهمیه فشار را روی ملی پوش انتخاب شده هم زیاد می‌کند. شرایط برای انتخاب آن یک نفر هم سخت می‌شود. اعزام تیم کامل قطعا می‌تواند روی عملکرد ملی پوشان تاثیر مثبت بگذارد چون انگیزه‌ها افزایش می‌یابد.

کد خبر 5855846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha